Niiya

Jak je to s ukončením pracovní neschopnostnes­chopnosti?

Dobrý den,
jsem poprve na neschopence a od lékaře jsem se dozvědela ze do práce mam jit v pondělí. Ale na dokladu o ukončení je napsáno schopen od 30.4. takže me to mate. prosim poraďte kdy mam jit do práce. Děkuji
p.s. dělám dvousměnny provoz pokud je to duležite..?

Nejlepší odpověď
gecco

Datum, které je na neschopence uvedeno jako ´ukončení´ pracovní neschopnosti je ještě započítáváno do doby nemoci.
Takže pokud bys neměla pracovat i o svátcích (v tomto případě pátek 1. 5. 2015) nebo o víkendech, skutečně máš nastoupit až v pondělí 4. 5. 2015.

Další odpovědi
Emefej

Nemocenská ti končí 30. dubna, do práce musíš nastoupit na první směnu, která ti vychází po tomto datu.