Jak je to s tím stříbrem, dezinfikuje vodu a co?

Stříbrné poháry prý ve středověku zachránily lidi od nějakých nemocí. Jak se dá dnes použít stříbrná lžíce jako dezinfekce a čeho? Stačilo by přilít do studánky trochu vývojky?

Nejlepší odpověď
www

Mám osobní zkušenosti s koloidním stříbrem a neblahé. Je to podobné, ono koloidní je pouze jakýsi „vyšší level“.
Více ve zdroji.
Doplňuji:
Tedy ano, ale jen natolik nepatrně, že nemá smysl o dezinfekci vody ap. stříbrem uvažovat.

Zdroj: www.sys-i-fos.estranky.cz/clan­ky/male-nepravdy/koloidni-stribro.html

Další odpovědi
Drap

Vývojka by nebyla nejvhodnějším řešením. Pokud je voda ve stříbrné nádobě, dokáže částečně odbourat některé bakterie.

elektrikář

Obsah stříbra třeba v pitné vodě je do jisté míry desifekční. V Bohosudově v klášteře je zázračná studánky kde voda, obsahující jisté procento stříbra a mírnou radioaktivou působila jako desifekce.

cochee

Vývojka určitě ne. Mírně desinfekční účinky (ne univerzálně) má pouze stříbro elementární, ať už v pevné fázi, nebo koloidní, stříbrné ionty (ve formě sloučenin) ne.