Nikoliina

Jak je to s přestupky proti majetku?

Dobré ráno, chtěla bych se zeptat, jestli někdo nevíte, jak je to s přestupky proti majetku. Mám mladší sestru (16 let), kterou tento měsíc dvakrtá chytili při krádeži v obchodě. Celková výše odcizených věcí v součtu dosahuje necelých 2 000Kč. Pokaždé dostala blokovou pokutu 500Kč. Jednou problém řešila s městkou policií a podruhé s policíí ČR. Podruhé už volali rodičům, aby ségře domluvili. Zajímalo by mě, zda-li budou přestupky někde evidovány a jestli by z nich mohla mít sestra v budoucnu nějáké problémy za předpokladu, že už nic nevyvede? Děkuji za odpovědi! :)

Nejlepší odpověď
anonym

http://www.prav­nilinka.cz/bez­platna-pravni-poradna-zdarma/sankce-v-prestupkovem-rizeni.html

Další odpovědi
Pepa25

Jen doplním, že přestupky jsou evidovány a sankce se budou s dalšími spáchanými přestupky zpřísňovat …