Kuře

Postihne trest člověka, který ukradl důkaz pro soud?

Dobrý den, ( naštěstí ) se mi nic nestalo. Jen mě napadlo, jestli … Radši to vysvětlím lépe. Pan A tají důkaz pro soud a pan B panu A ukradl důkaz, ale jenom proto, aby ho předložil soudu. Dostane tedy pan B nějaký trest od soudu?

Nejlepší odpověď
anonym

Kuře, platí stále, že krást se nemá.
Pokud někdo ukradne cizí majetek, je to krádež. Bez ohledu na to, že pana B vedou ušlechtilé snahy přitížit u soudu panu A.
Pan A nejspíš asi bude mít svých starostí dost, takže u tohoto soudu se řešit krádež nebude.
Je třeba si uvědomit, že soud řeší vždy určitý trestní nebo občanský případ. Kdyby krádež měla být předmětem soudního jednání, tak by musela splňovat podmínky začlenění do tohoto trestného činu a musel by proběhnout soud zabývající se touto krádeží.
Otázkou je, zda předmět krádeže lze u soudu předložit jako důkaz.

Další odpovědi
mojitek

No,stejně důkaz pořízený nelegální cestou nebude vzat u soudu v potaz-čili jakoby žádný nebyl..

player242

Jednoduše ne, ale jestly se mu hrabal v osobních věcech bez soudního příkazu tak myslím, že ano.

Fidel

Bude hodně záležet. Ptáte se v rubrice trestní právo – takže v příapadě trestního řízení soud k důkazům získaným nelegálně nepřihlédne.
V případně civilních sporů bych s takovým důkazem neměl problém…

Ke krádeži: Přijde na to :D Nemusí jít nutně o krádež, ale třeba o přestupek proti majetku. OVšem také můžete narušit domovní svobodu (když se k někomu vloupáte…) Je lepší získávat důkazy legálně 😄