Kelt

Jak je to s přehrávačem na počítači, pokud si ho chci dát na jiný PC?

Na jednom notebooku si mohu přehrávat filmy, hudbu, na tom novém zatím nevím, co umí, protože jsem tam ještě nic nezkoušel. Hodlám připojit k tomu USB 750 GB, kde mám velkou nabídku filmů. Mohu si stáhnout z internetu nabídku na přehrávač, ale já bych mohl zkopírovat ten přehrávač z toho starého počítače a nainstalovat jej do nového. Ale co konkrétně přenést, a kam jít v souborech? Stačí kliknout na ikonu na obrazovce? Nebo mi počítač přímo oznámí, který přehrávač mi bude moci přehrávat dané soubory? Nebo se to dá nějak poznat, který přehrávač je v danou dobu v akci, tak by stačilo jej instalovat na ten můj nový notebook. Snad jsem to popsal přesně a doufám, že mi jednak někdo poradí, ale hlavně, že se mi podaří dosáhnout mého záměru. Ještě uvedu, co mi počítač umožňuje a co mám. Soubory mp4, někdy avi, jinak mám konvertor do mp4. Hudba mp3, wav, vma. Přehrávače mám mp4 player (modrý čtverec s bílým trojúhelníkem), Winamp – oranžový blesk na bílém podkladě a vlc 3.0.7.1 – vypadá jako dopravní kužel. Takže jsem zadal vše a děkuji za radu.

Nejlepší odpověď
Kepler

Myslím, že nejjednodušší by bylo nainstalovat si přehrávač do nového noťasu. Vřele doporučuji tento: https://mujsou­bor.cz/multime­dialni-prehravace/vlc-media-player a zvolit si jej jako výchozí. Umí všechny možné formáty videa i hudby. Pro práci se soubory bych ještě nainstaloval Total Commander.

Další odpovědi
Dochy

Stáhni si instalačku Tvého oblíbeného přehrávače a standardně ten přehravač nainstaluj. Ty formáty cos vypsal umí všechny běžné systémy pro domácí PC standardně (např. windows má svůj media player). Samozřejmě si ale nainstaluj co Ti vyhovuje. V některých případech budeš muset doinstalovat kodeky, ale lepší přehrávače už si je nesou s sebou.

Kopírování programů v současné době moc nefunguje, je dost pravděpodobné že narazíš. Instalák se postará o to, abys měl pohromadě aplikaci i všechny potřebné knihovny (i s ohledem na typ Tvého počítače a systému) a vše správně zaregistroval v systému (čímž kromě jiného budeš mít zařízeno, že se Tvůj přehravač spustí pokud se pokusíš otevřít soubor s filmem)

elkon

Jaký přehrávač si tam stáhneš a nainstaluješ, takový tam bude.

dr.luha

Stáhni a nainstaluj do PC 2 tu verzi, která jede na PC 1. Pak stačí zkopírovat složku aplikace v Roaming, kde je uloženo nastavení přehrávače a dát ji do PC 2. Někdy je potřeba vyměnit i hlavní složku v Program Files.

anonym

souhlas s Kepler, VLC svou úlohu zastane na jakémkoliv OS přehraje cokoliv i s podporou českých titulků samozřejmě.

K doporučení Total Commanderu byl měl ale drobnou výtku, je to shareware, zbytečně se dožaduje platby za licence. Lepší je jít cestou DOUBLE COMMANDER, který vypadá a ovládá se naprosto stejně, ale je zdarma a dostupný pro mnohem širší škálu platforem viz https://source­forge.net/pro­jects/doublec­md/ .

anonym

Přirozeně je i DOUBLE COMMANDER plně lokalizovaný do češtiny.