dust8

Proč má VLC media player jako ikonu dopravní kužel?

Odpovědi
xiperio

Protože si to tak strůjce zvolil. Tak jak třeba nakousnuté jablko.

marci1

Protože studenti na škole École Centrale Paris, kteří programovali VLC Client měli sbírku dopravních kuželů. To byl ale jeste VLC zkratkou pro VideoLAN Client a spadal pod projekt VideoLAN. A proč měli sbírku kuželů ? Protože jednou přišli studenti dost opilí a přitáhnuli s sebou právě dopravní kužel. Od té doby je pak začali v počítačové učebně sbírat. Když pak VideoLAN projekt začal vyvíjet VLC media player, vybrali za ikonu právě onen kužel na počest oněch studentů. 🙂

https://videa­cesky.cz/vide­o/pribeh-prehravace-vlc

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.