Kelt

Jak je to s poprsím v rodině? Dědí se to v ženské linii?

Takže pěkná holka, která má třeba 4 ky, má dceru a ta bude mít stejnou velikost? Nebo ta holka má matku, která je ještě sexysymbol, ale dcera je plochá a opačně. Nebo dvě sestry atd. Uvažujeme o dospělých lidech a posuzujeme zdravé lidi. Nejde o příklady, které určitě vidíte na každém kroku, ale jak je to reálně? Děkuji.

Nejlepší odpověď
aliendrone

No ANO, protože pokud se podědí v MUŽSKÉ linii, tak jde zpravidla o nějaký „genetický průser“. 😉 😁 😁

Ale vážně – ohledně dědičnosti je u lidí MNOHO „záhad“ (běloši mají dítě ohořelý strom apod.), jejichž většina je ovšem SNADNO vysvětlitelná. Zpravidla to bývá otec, kdo „se diví“, jenže matka dítěte nikoliv, protože VÍ SVOJE! 😉 😁 😁

Další odpovědi
elkon

Nemyslím, že to je pravidlem, ale občas se to stane. Že jsou si děti s rodiči podobní, v některých rodinách to funguje v každé generaci, v jiných tolik ne.

Drap

Ne nutně. Genetika je doposud přesně nepopsaný vědní obor.

zjentek

Pokud by bylo jasně daný, že se vše 100% vyplní dle předků, život by nás netěšil. Tak si to představ. Jedna by měla velké kozy anebo ku př. rakovinu a celá následná pokolení v linii ženského pohlaví by na tom byla stejně, čili sicher kozy, nebo rak. Bez výjimky.

Filip84

aliendrone: Znáš kino Tsirk (1936)?

To je jedno z těch, co jsou u nás nedoceněné, ale ve světě naopak. Ale proč to píšu, protože v roce 1936, v SSSR za Stalina, měli černý dítě. To dítě bylo černý, jak samo uhlí z Donbasu, ale bylo to sovětský dítě, jmenovalo se James Lloydovič Patterson (typické ruské jméno, že? 😅), v době natáčení mu byly tři roky, no a jinak je to docela známý spisovatel. A le v tý době nebyl.

No tak to jenom dokazuje, že máš pravdu, že paní matka většinou ví, protože v SSSR měli všecko, no tak jak jinak by mohli mít negerský dítě v kino? 🤷‍♀️😎 Genetice sláva! 😂😂😂

https://www.csfd­.cz/film/157560-cirk/prehled/

aliendrone

Filip84>>> Neznám, neviděl jsem, ale spokojím se s tím, že TROCHU znám ženský (v rámci možností chápání tohoto fenoménu). 😉 😁 😁

Ale vybavila se mi superhláška z filmu „Smrtonosná past“ (myslím), s Brucem Willisem.
Promiň kámo, šel jsem jen tak kolem, zakopl a úplnou náhodou jsem spadl čurákem rovnou do kundy tvý starý!“ 😁 😁 😁

Filip84

aliendrone: No jo, no … Víš co! 😅👌