Kelt

Jak je to s očkováním na Covid, kdo určuje pořadí a důležitost?

Proč se nejprve očkovali lidé starší 80 let, kteří jsou obrazně řečeno jednou nohou v zemi a nestýkají se moc s lidmi a moc nikam nechodí. Převážná většina obyvatelstva je v produktivním věku a mnoho z nich pracuje na důležitých místech v dopravě, potravinářství, energetika lékařství a navíc se stýká s velkým počtem lidí, takže jeden takový člověk z této skupiny může nakazit více lidí než ze skupiny nad 80 let. Pekárny nebudou mít lidi na rozvoz pečiva a bude málo řidičů, takže mohou vznikat problémy. Jestli se tisknou knihy, nebo vyrábějí šperky a chybí tam lidé, to není tak důležité. Jak se na to díváte vy? Děkuji

Nejlepší odpověď
Arne1

Protože ti staří to chytnou nejsnáze a následky jsou nejhorší. Toto zdůvodnění už bylo popsáno asi tisickrát, máš něco proti ? Pokud máš něco proti, běž za svými rodiči a řekni jim to.

Další odpovědi
Kepler

Staří lidé jsou nejrizikovější skupinou, protože už nemají své bývalé obranné schopnosti. Přesto i jim se chce nadále žít, možná i víc, než těm mladším. Se slovy cynika „no tak odejdou o něco dřív, stejně jsou přítěží“ by asi žádná vláda nepochodila, je v tom i kus humanismu. Přece už nežijeme ve starověké Spartě, kde zabíjeli neperspektivní a slabá novorozeňata. Očkuje se i zdravotnický personál, protože s ním všechno stojí a padá, mluví se o přednostním očkování kantorů. Časem dojde na všechny, kritickým problémem je dostupnost vakcín.

Pepa25

U starších lidí je daleko vyšší smrtnost, proto se očkují přednostně: na lidi nad 65 let připadá asi 1/6 všech zaznamenaných případů, ale 90% úmrtí …

autacek

Včera byl v debatě primář z jedné nejmenované nemocnice a mluvil ve smyslu, proč odrovnat stát, ekonomiku, všechny lidi, včetně dopadu na vzdělamost populace a vývoj dětí, jestli nebyla lepší cesta izolovat a ochránit tu nejohroženější skupinu doma a zbytek nechat fungovat.

Protože když to přeženu ad absurdum, co je platné když budeme mít zachráněné důchodce, když nebude mít kdo pěstovat a sklízet, vyrábět jídlo, elektřinu, vodu, šaty, zajišťovat pořádek, atd. atd. ani nebudeme mít pracující třídu, co dnes důchodce v daních živí, vzdělané děti, učitele, doktory…

Jenže to nejde, důchodci si chtějí užívat ještě času co jim zbývá a tak jim není ani cizí lítat po akcích z letáků a prošontat i víc obchodů., disciplinovanost veškerá žádná, však je to přirozené, omezovat se mají především ti druzí. Jelikož tak je to solidární.

Ano, kdyby ta nemoc byla tak vážná, jistě by se očkovali nejprve ti nejdůležitější, abychom jako lidstvo přežili. Toto je ale něco jiného, je to ohromný byznys napříč světem, navíc stav, ve kterém se schová neschopnost jakékoli vlády. Navíc voličskou základnu ANO je třeba si udržet, hraje to hezky do karet

Nassin

Tvá otázka už byla zodpovězena. Stačí sledovat média.

mosoj

A ty jsi tou svou nohou kde ?

Ametyst

Čekat na očkováni je krajní nouze. EU ve své nadutosti to totálně zmršila. Nejdřív se přece má testovat, aby se život vrátil do normálních kolejí. Děti by neměly zapomenout, jak vypadá škola. Jejich rodiče a prarodiče zase jak vypadá rodinný výlet nebo kulturní a sportovní akce. Celá rodina by pak mohla navštívit kadeřnictví. Vždycky se najde cesta tam, kde je vůle. V případě covidu žádná vůle vrátit život, kam patří, není. Smrt a smrtnost má lepší PR.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.