Kiti

Jak je to s menstruací při nitroděložním tělísku?

Odpovědi
mosoj

Jako bez tělíska.

Budeš se divit, ale moje žena ji používala již v sedmdesátých letech minulého století 7 let mezi 1. a 2. dítětem a po druhém dítěti více jak 15 let , možná déle. Přesně si to nepamatuji. Název byl odvozen od věty „dobrá a neškodná antikoncepce“ tedy DANA.
Ano, menstruace je někdy silnější a souvisí to s podstatou této antikoncepce.

Kde jsi byla v té době ty ?

GM

Já jsem mívala menstruaci s tělískem silnější, delší a bolestivější. Byla jsem ráda, že jsem je dala pryč. Nevím, jaké zkušenosti může mít mosoj:-)

da ny

Pokud máte hormonální nitroděložní tělísko (velmi nízká dávka – levonorgestrel která se nedostává do krevního oběhu).
„Vhodná“ antikoncepce u protrombotických stavů = genetických mutací krve (Leidenská mutace), můžete mít obvyklý cyklus (snížená bolestivost a délka menses).....
Ale většina žen po dobu 5 let (na kterou se zavádí) menstruaci NEMÁ vůbec.
http://www.ro­dicka.cz/nitro­delozni-telisko/