Werwolfo

Jak je to s děděním výšky?

Zdravím, mám trochu problém s výškou. Ne moc, ale v poslední době mě to tak napadá. U nás v rodině nejsme nijak extra vysocí, ale ani ne moc nízcí. Kromě mě. Je mi 16 a u moje (obě) babičky mají víc než já. Moje sestra (13) už mě přerostla o víc jak 5 cm. Můj táta má tak 185, máma 168 a prarodiče nejsou malí, nenapadá mě kdo by tam byl nižší než já. A tak začínám mít strach, že zůstanu prcek po zbytek života :( Nevíte čím to může být? Říká se, že výšku ovlivňují hlavně geny, tak proč ne mě? Nekouřím, nepiju, nemám nadváhu.. prostě všechno jak by mělo být..
Doplňuji:
Měřím ani ne 160 cm. To možná jenom ráno, obyčejně tak 159. :/ je to divný, někdy mě to s… Fakt dost, protože i moje mladší sestra je vyšší :o tak fakt nevím.

Nejlepší odpověď
led

Podľa veku ešte máš šancu sa prudko vytiahnúť do výšky. Nezúfaj…
Ale zjavne si zdedil výškové gény po mame.

Další odpovědi
marci1

Jelikož je Ti 16 let, pravděpodobně ještě porosteš. Tvoje výška by mohla být až 183 cm. Zkus si pravděpodobnou výšku spočítat : http://www.rus­tovyhormon.cz/no­vinky/spocitej­te-si-budouci-vysku-sveho-ditete-349
Doplňuji:
Hlavně kluci po 15. roce rostou více, než děvčata.

pusinka50

Ještě porosteš. Můj syn se vytáhl někdy až v 18-ti letech. Jinak mám dojem, aspoň co se mé rodiny týká, že výšku dědíme spíše po prarodičích, než po rodičích, když je vyšší děda či tchán, zdědíme výšku po nich, ale to je jen můj subjektivní dojem

Awe

160cm a prcek?Mám v práci jednu holku která měří kolem 100 cm.Tohle už je prcek a taky si s tím hlavu neláme
Doplňuji:
Jinak…Důležitý je charakter a né výška.Já sám mám 170cm a už stejně nevyrostu

Alesh

A kolik měříš?

Já mám rodiče podobně vysoké jako jsou ti tvoji, sám mám 195 cm a jsem suverénně nejvyšší i mezi příbuznými. Ale vždycky jsem své vrstevníky převyšoval. 😉

led

Výšku ber pozitívne. Predstav si ako obor musí zháňať na seba oblečenie XXXL, na nohy koráby 47–48 a ty? Nájdeš všade aj bez zvláštneho hľadania. A nakŕmiť obra, to aby človek robil dve roboty… :)