NEjsem

Jak je to s chorvatskou mýtnou bránou?

Jedu poprvé do chorvatska a nevím jak je to s tím placením. Budu platit kartou u terminálu,ale co jsem se díval na videa,tak tam první strčí nějakou kartu nebo lístek. Kde jí vemu?
Jedu do Biograd na moru. Přes planovač mi to ukazuje celkem tři mýtné brány. Prvni u slovinska, potom u Lučko a potom u Benkovac. To budu platit tedy 2×? Budu muset vždy někde zajít pro ten lístek nebo mi ho dá ten automat?
Jedu vážně poprvé,tak nevim.
Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Arne1

Na první bráně dostaneš lístek a ten vsuneš do brány při opuštění dálnice (nebo při přejezdech mezi dálnicemi). Na základě toho lístku ti spočítají kolik máš platit a to zaplatíš běžnou platební kartou. Klasický uzavřený systém.