dust8

Jak je to nyní v Německu s rouškami? Pokud tam jsou kraje kde nyní nejsou nutné, tak jaké?

Odpovědi
dubraro

V jednotlivých spolkových zemích (pokud vím, tak Berlín, Sasko a Bavorsko) může platit povinnost nosit roušky, případně šály, šátky zakrývající ústa a nos, v uzavřených veřejných prostorech a v hromadných dopravních prostředcích (vlaky, metro, tramvaje, autobusy). Povinnost nosit roušku nemají děti do 6 let a osoby, u kterých to ze zdravotních důvodů nelze vyžadovat. V ostatních prostorách nošení roušky není povinné, ale je doporučeno v situacích, kdy nelze zajistit bezpečný odstup mezi osobami, tj. minimálně 1,5 m.

Zdroj: https://www.mzv­.cz/berlin/cz/vi­za_a_konzular­ni_informace/zme­ny_na_hranicich_od_14_d­ubna_kdo_bude­.html