Lombardo

Jak je oblečen vězeň který jde do plynové komory v USA?

Pokud někdo dostane nejvyšší trest v USA a je zvolen způsob výkonu plynovou komorou, jak je tento vězeň oblečen? Má na sobě společenské oblečení nebo obyčejné hadry nebo uniformu? Je k něčemu připoután nebo je v komoře ponechán volně?

Nejlepší odpověď
klimes.ka

Plynová komora se již v USA nepoužívá, ale za svého času bylo nutné aby měl na sobě vězeň většinou bílé triko nebo košili a modré kalhoty. Bylo to kvůli tomu, že jedovatý plyn byl většinou zelený a dozorci potřebovali odsouzence v dýmu v komoře vidět, proto volili relativně kontrastní barvy.

Dále bylo nutné, aby na sobě odsouzenec neměl spodní ani žádné jiné prádlo kromě košile a kalhot. Musel být rovněž bosý.

Ruce, nohy a tělo odsouzence bylo připoutáno k pevnému křeslu, z jehož spodku pronikal do komory plyn, který odsouzenec přímo vdechoval.

Další odpovědi
Honzik.ab

Myslim, že je vždycky připoutanej k židli aby se nemoh hejbat. Na oblečení asi nesejde, stejně už mu k ničemu nebude. :D Podle mě má na sobě vězeňskou uniformu nebo něco co mu zbyde.