Complex

Jak je možné, že v některých fabrikách mohou na pracovišti kouřit a jinde zase ne?

Doplňuji: Viděl jsem už lidi kouřit přímo u mašin.

Nejlepší odpověď
Kelt

Tak jednak je to dáno podle toho, co se v dané fabrice vyrábí, vnitřními a bezpečnostními předpisy a pod. Továrna někomu patří a ten si určí, co se tam bude dělat a kdy. Jaké budou přestávky, zda budou stravenky a pod. Když se dohodne, že můžou při práci kouřit, budou plnit normu a nikomu se nic nestane z hlediska bezpečnosti, tak jestli si kuřák ničí zdraví u popelníku nebo u stroje je vlastně jedno.

Další odpovědi
Mp2

Znám strojirenske firmy, kde v 6 ráno půlka lidí začne pracovat a druhá půlka otevře garážová vrata a jde si zakouřit.. Jak vedoucí tak dělníci..
Sice tam stojej a čuměj už od 5:30, ale zakouřit si jdou až v 6… :D
Je to rodinná firma, kde si všichni akorát lezou do zadku.
Kdo kouří, v očích majitele jakoby pracoval..

Pokud dělá někdo na karuselu, horizontce, na velkým soustruhu atd, ten prostě u práce stojí a mašina jede… Tam se to většinou toleruje..
Kdyby sis jen stoupl, kouřil a čuměl do mobilu, okamžitě by ti přišlápli k**du..

U nás je přisny zakaz kouření…
Když majitel jde přes dílnu, nikomu nic neřekne… A když, tak se jen zasmeje… Protože vi, ze nejsou lidi a když do někoho „pojede bomby“, tak ho pošle někam a zakazky neodejdou.

Rokio

Kouřit se může maximálně v kuřárnách, nikoliv však přímo na pracovišti. Je to dáno vnitropodnikovými směrnicemi, jestli se na určitých místech podniku smí kouřit.

Drap

Je to způsobeno tím, že někde se kouřit může a jinde je to zakázáno.

elkon

Když to nikdo nezakázal, tak je to dovoleno, co je na tom divného. Zdá se, že jsi toho ještě moc neviděl, jinak tě taková hloupost nemůže rozhodit.

jáára

U nás se nekouří jenom v kanceláři.