Kelt

Jak je možné, že ten horší vyhraje, např. v politice?

Nedávno jsem viděl dokument o Trockém. I když měl všechna pozitiva oproti Stalinovi, neobstál, protože Stalin používal obrazně řečeno rány pod pás. Jistě, politika není sport a ani sport není fair play. Ale kolik lidí muselo kvůli tomu trpět a kolik je ještě takových dvojic jako je Trockij a Stalin? Nemusí být na nejvyšších místech, ale jsou. Ovládají lidi a nemohou být potrestáni. Nebo snad ano? Děkuji.

Nejlepší odpověď
fcoop

Vítej v realitě.
Pojem „horší“,nebo „lepší“ je velmi relativní.
V politice obzvlášť.
Je to tak,že kdo má větší zuby,obvykle vítězí.
Dalo by se to shrnout do axiomu:„Každý národ má takovou vládu,jakou si zaslouží“.

Další odpovědi
ivzez

Jste si jist, že by Trockij po výhře nebyl horší?

da ny

Jestli je někdo horší nebo lepší je pouze subjektivní pocit/názor.
Vyhraje ten silnější, schopnější, podporovaný nebo žádaný.
.
Historie, hodnocená s odstupem času, je věc názoru, sympatií a politické příslušnosti. a jistých iluzí. ;)

„10) Atentát na Trockého Stalin povolil teprve potom, co Trockij prodal USA sítě sovětských agentů v americe“

"2) Trockij se jako válečný zpravodaj účastnil balkánských válek, jeho zpravodajství však maskovalo špionáž ve prospěch Německa a zpravodajství tendenčně protislovanské..

  1. V roce 1917 do Ruska přijel jako občan USA."

"6) Trockij z titulu svých funkcí zdefraudoval hromadu zlata. Největší asi byl nákup lokomotiv pro ruské železnice, za který RSFSR zaplatilo přes 230 tun zlata[10][11].

  1. Boje se Stalinem se rozhořely ještě za Leninova života. Šlo nejprve o to, že Stalin se pokusil zarazit pogrom na církev a postupně začal omezovat přístup Trockého k penězům. Odkazy viz výše a viz můj příspěvek do diskuze k článku o Stalinovi [12] [13]
  2. Obvinění Trockého z protistátní činnosti vypadají zcela reálně, Trockij v SSSR spáchal spoustu zla. Stejně tak se pokoušel ze zahraničí vyvolat teror v SSSR…"

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Diskuse:Lev_Da­vidovi%C4%8D_Troc­kij