CTTON

Jak je možné, že mobil bude fungovat jen v EU?

Koupil sem si nový mobil a je tam napsano že this device may be operated in all members states of eu to znamená že tento mobil nebudu moci používáat mimo eu nebo co?

PS: když to přeložím, tak je tam napsané že toto zařízení může být provozováno ve všech členských zemí EU.

Nejlepší odpověď
Arne1

Já bych si to být tebou přečetl znovu. A nejlépe ještě pětkrát.
V té větě je napsáno, že v zemích EU bude fungovat, tedy umí využívat frekvenční pásma a druhy provozu používané v EU. V některých zemích, typicky USA, se kromě sítí GSM používají i jiné druhy. Kromě toho se můžou lišit frekvence pro rychlý Internet. Tí naprosto není řečeno, že to mimo EU nebude fungovat – jen to není zaručeno.

Další odpovědi
Edison

Doplním Arneho: Dokonce to vůbec neznamená, že by kterákoli finkce nechodila i jinde na světě. Ono to může totiž znamenat jen to, že podle evropských norem byl homologován přes to, že normálně funguje i všude jinde po světě, nebo dokonce jen to, jaký adapter je do zásuvky na nabíjení.

aliendrone

Překládáš BLBĚ. Výtznam je, že toto zařízení MŮŽE pracovat (být provozováno) ve všech zemích EU. O tom, že by JINDE nepracovalo není ani zmínka.

Navíc to musíš vidět v souvislostech – jednak se už u nás objevily v prodeji (když se zaváděl LTE) mobily, které nepracovaly korektně (LTE nefungoval) díky odlišným parametům LTE užívaným v Unii oproti Asii (a to byl ZNAČNÝ průser, bo po nákupu zařízení s podporou LTE [což byl často PRIMÁRNÍ důvod k nákupu] jsi zjistil, že LTE sice můžeš používat, ale NIKOLIV v EU, resp. u nás), druhak teď přišel nový Mate P30 bez Google Play a lidé neví (poučení z předchozího uvedeného průseru), jestli jim to „bude pracovat“. O co konkrétně v tomto případě běží nwm, bo neznám okolnosti, anžto jsi je NEUVEDL.

Takže to chce trochu více specifikovat dotaz, každopádně tvůj překlad je špatný a ještě horší je vývod z něj. :) ;)

CTTON

jenže když to přeložím je tam že to může být provozováno ve všech členských zemích eu.

aliendrone

CTTON>>> No právě. Není mi jasné, jak se ti z toho podařilo vyvodit, že cituji: „…to znamená že tento mobil nebudu moci používat mimo eu…“. ;) :)

To je podobné, jako kdybys z výroku „Ve všech knajpách si můžeš dát pivo“ vyvodil, že JINDE než v kanjpě si pivo nemůžeš dát, chápeš? ;) :)

Edison

Ono by to chtělo taky správně chápat text. Je tam snad napsáno, že nemůže být provozováno…? Problém je jenom v těch papírech. Chápeš?