Jak je možné, že ministra obrany dělá herec z divadla, a né zkušený odborník, který je v armádě celý život?

To nejni snad ani možný?!!!!!!!!To je jako kdyby šel třeba pekař řídit dopravu na křižovatku a bylo by hned plno bouraček.Nebo si ho tam zase dosadil nějaký kmotr, aby mu šel na ruku a mohlo se zase tunelovat ???

Nejlepší odpověď
anonym

Je zajímavé, že jsi se takhle neptal, když ministryní obrany byla paní Parkanová.To Ti nevadilo, že ženská nemá ani pojem co je armáda?Nynější ministr obrany BYL alespoň na vojně a má o tom nějaké vědomosti.Parkanová a nejkratší ministryně obrany Kateřina Peake na vojně NIKDY nebyly.
Jenže pokud si nastuduješ ale i ministry obrany v jiných zemích, tak v Německu je jím Ursula von der Leyenová, matka sedmi dětí.
Takže než příště položíš otázku, zkus popřemýšlet jak je to jinde ve světě a KDO BYL ministrem obrany u nás dříve.A to jsi se nad tím NEPOZASTAVOVAL.

Další odpovědi
Kelt

Nevím, kolik máte roků, ale obdobná věc byla i za minulého režimu. Lubomír Štrougal byl předsedou vlády, ministrem vnitra a ministrem zemědělství. Dnes, bývalý premiér Petr Nečas vystudoval fyziku, ale dělal ministra práce a sociálních věcí a přitom nikdy nepracoval. Vůbec celý tento systém je trochu divný, člověk se se svou kvalifikací nemůže dostat na určité místo, protože tam nemá známé, ale méně kvalifikovaný, ale známý to místo dostane.

Emefej

A proč ne? Když jsme mohli mít strojvůdce premiérem.