MasterGames

Jak je možné, že energii může mít i těleso, které je v klidu?

Předem děkuji za odpověď :D

Nejlepší odpověď
Edison

Samozřejmě. A hned několik. Má tepelnou, polohovou a pak ještě tu, o které mluvil Einstein.

Další odpovědi
aliendrone

Také přihodím energii (abych přispěl troškou do mlýna) – elektrochemickou energii. ;) Třeba takový akumulátor jí může mít celkem dost, i když se nehýbe. ;)

Gus_Fring

Ještě doplním Edisona, může mít také elektrickou a magnetickou (v elektromag­netickém poli) nebo energii záření. Vsadil bych se, že jich je možná více. A abych odpověděl na otázku, je to kvůli tomu, že nejde jenom o mechanickou energii, která se dělí na kinetickou a potenciální. Těch energií je hodně.

Dochy

Gus: Ta v el. poli je ale polohová pokud se nepletu. Magnet na tom bude nejspíš podobně. Nejsem si jist jak je to s energií samotného magnetu (tím že se látka zmagnetuje)