dust8

Jak je možné, že CZC má se zásilkovnou dopravné za korunu, ale u jiných firem si zásilkovna účtuje o dost víc?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Nastavení ceny dopravného je záležitost obchodní politiky příslušného eshopu. Můžeme leda spekulovat, jestli jde o dočasnou marketingovou akci nebo reakci na to, že nemají výdejní boxy a chtějí mít vím možností odběru … Každopádně dopravné 1Kč je jen vůči zákazníkovi a je dotované, přepravci firma za jednu zásilku určitě platí víc .

Další odpovědi
Emefej

Zřejmě se tak CZC a Zásilkovna dohodly.

Kepler

Abychom si ujasnili pojmy: CZC je e-shop s výpočetní technikou a elektronikou, Zásilkovna CZ je doručovací firma. Je-li zboží vyšší hodnoty, bývá dopravné zdarma, a to nejen u CZC. Dopravné je ukryté ve finální ceně produktu. Jinak CZC si taky účtuje dopravné, které je ale nižší, než obvyklá stokoruna. Stejně tak je to i u jiných podobných firem. Nevýhodou je, že ti balík nepřivezou až domů, ale musíš si ho vyzvednout na zvoleném doručovacím místě.

xiperio

KONKURENČNÍ PROSTŘEDÍ.

UPhelp

Buď to tak má se Zásilkovnou dohodnuto nebo pravděpodobněji CZC uznalo, že si to dá do nákladů, které se jim oplatí. Tzn., že spousta eshopů dává levnější pošotvné (či jiné doručovací služby) než kolik ve skutečnosti platí dopravci, protože lidi nakupují tam, kde mají doručení levnější. Tak tam nakupjí víckrát, koupí toho víc, chodí tam víc zákazníků. Pro firmu náklad, ale očividně jim z toho plynou zisky kvůli většímu prodeji spojenou s popularitou za nízké ceny doručení.
Anebo kompromis obou. Mají dobrou dohodu s doprvaní společností (za to že ve velkém využívají jejich služby a zkrátka se dohodnou na podmínkách) o nižší ceny za dopravu – třeba o polovinu – a ten zbytek zaplatí ta firma namísto toho zákazníka.
Př. Třeba poštovné u balíků (S/M) může být tak 120 Kč, některý eshop se kvůli spolupráci dohodne o slevě (a využívání některých výhod, které dopravci nabízí) a bude mít cenu za dopravu toho balíku pouze 75 Kč. Z toho zákazník ale bude mít poštovné třeba jen za 55 Kč, protože ten zbytek za něj zaplatí ten eshop (aby měl ten zákazík, co nejlevnější stálé ceny dopravce).

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.