autacek

Jak je docíleno tohoto efektu u tekoucí vody?

Odpovědi
Edison

Fotogfrafie toho moc neřekne. Možností vidím povícero. Chtělo by to video. A i to může být zavádějící.

mzm

.. nebo se ta trubka otáčí… Při dostatečně krátkém čase a správné rychlosti točení té trubky by se mohlo dít právě to, co je na fotce vidět.

Dochy

Myslíš tím jak je u tekoucí vody docíleno efektu tekoucí vody?
Říká se tomu příroda, fyzika, někdo používá slovo „Bůh“.
Plochý proud – tvar trysky
Tunel „překlopený“ zleva doprava – buď poloha (natočený fotoaparát), nebo vítr.

mosoj

Trubka rotuje do leva. Foceno relativně dlouhým časem.

Edison

Dlouhej čas to není určitě. Rotující trubka spíše taky ne, to by ta voda padala, což nedělá (nebo se to aspoň nezdá). Jak říkám, bez videa, které by napovědělo, těžko říct.

Edison

Osobně mi to příjde spíš na rovnoměrný proud vzduchu. Ta vlna před vodou, představující list knihy ten vzduch snadno zvedne a pak jde jen o to to správně spočítat a vyladit.

mzm

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=cJrJT1i0kg8
mosoj, kdyby to bylo foceno dlouhým časem, tak je voda rozmazaná. Takže 1/1000 s a míň.

Dochy

Tak jo, vyhráls 😉
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=abim2WC2rUY
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=Sm9WfxF1RNU
a rychlost spíše tak… 2–3s perioda

Dochy

Nebude to určitě dlouhej čas (bylo by rozmazáno) a dost jsem pochyboval o té točící se trubce (těžko by se udělala taková stěna a velké kapky) – ale teď di nejsem jistý. Při vhodné rychlosti (tak něco mezi 1/s – 2/s) by to možná vyjít mohlo