Saky

jak jdou historické doby po sobě

středověk,moderní dějiny,pravěj,mlad­ší doba kamenná,starší doba kamenná,antri­ka,pravěk,sta­rověk

Nejlepší odpověď
led

Postupne od najstaršej historickej doby až po dnešok.
Problémom je ale samotné rozlíšenie, oficiálne stanovené dejinné obdobia sa totiž prelínajú, niekde napríklad ešte žijú v dobe predhistorickej a niekde už v dobe novoveku dobe atómu a dobývania vesmíru (objavenie primitívneho kmeňa v povodí Amazonie)
Ale zjednoduším to, oficiálne stanovené letopočty dejinných období sú stanovené podľa dejín národov žijúcich v okolí Stredozemného mora a v oblasti Mezopotámie. Novšie dejiny už majú obdobia stanovené podľa výrazných historickofilo­zofických zmien v Európe.
Naivne detsky povedané:
Pomenovanie obdobia, koré označuje historický vývoj Europy, platí aj pre pomenovanie daného obdobia, v tej istej dobe, kdekoľvek vo svete.
Doplňuji:
Ináč sa ani nedá odpovedať, keď vidím tú napísanú postupnosť a názvy historických období.
Moderní dejiny, pravěj, antrika – čo sú to za obdobia?
Yanek1 vám sem dal krásnu časovú os.
Ale aj na ňu sa vzťahuje, hlavne v období človeka, orientácia podľa všeobecných dejín „historického pupka sveta“ Európy. Tieto obdobia napriek svojim názvom a časovým zaradením v osi, neprebiehali rovnako na celom svete, niekde boli preskočené celé obdobia.

Další odpovědi
Emefej

Pravěj a antrika? Tak na to jsem ve škole asi chyběl.

sassan

Doufám že si jen děláte legraci…
Doplňuji:
To komentuji Sakyho odpověd!

taktak

Pravěk (v rámci toho Starší doba kamenná → Mladší doba kamenná) → Starověk (v rámci toho Antika) → Středověk → Moderní dějiny

anonym

Viz odkaz.

Zdroj: http://cgym-kh.aiken.cz/do­kumenty/casova_o­sa.jpg