zjentek

jak ideálně využít šungit a je vůbec smysluplné ho jakkoli používat?

Půlkilové balení šungitu, zapomenuté v šuplíku.

Tak jsem načal to balení. Zašpinilo mně prsty na černo.
To je normální? (Šungit ležel 4 roky.)
Bude po takové době pracovat?
Jak vyprat, aby nebarvil? (Chtěl bych popíjet čirou vodu.)
A kolik vyprat? Celé balení? nebo jen tolik, kolik budu používat v konvici a zbytek do rezervy nechat „původně“ špinavý?
Nebo vyprat klidně celé balení? Nezapočne prvním namočením proces stárnutí minerálu a nebude se pak i rezerva v zásuvce vyčerpávat?
A kolik šungitu na jeden dždán? Přece všechno má svůj limit – nechci být v tomto ohledu zdravý jaksi nadlimitně. (;
A jak až dalece se mohu rozšoupnout s půl kilem ěungitu? Co kdybych dal nějakou část na džbán s pitnou vodou a zbytek využil třeba na koupele?
Dostavily by se nějaké pozitivní účinky, kdybych zbytek už vypraného šungitu použil na lázně, třeba do vany? Mohl bych nechat šungit přes noc v kbelíku a tuto vodu následující večer nalít do horké lázně ve vaně.
Chjo…Kdybych otázky nyní neukončil, vyvstávalo by jich stále více a více. );
Když, tak se pak zeptám v diskuzi. (; (; … Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Dávám ho do džbánu s pitnou vodou a piji po odstátí druhý den. . Voda je zbavená příchuti chlóru, je nejen zdravá, ale i chutná.

Mám dokonce jeden biominerálový přípravek, , který obsahuje minerály extrahované ze šungitu.

V balíčku máte určitě návod, ale i tak vkládám odkaz. Mám tedy šungit ve džbánu, až si koupím další, opět si připravím podle návodu. Vodu takto upravuji nejméně 3 roky,

Pro jistotu význam a účinky šungitu.
https://www.e­conea.cz/blog/sun­git-do-vody-vlastnosti-ucinky/

--
Jen moje zkušenosti.

Šungit – tentokrát mám velké kameny, v minulosti jsem měla drobné.

Po vybalení dám šungit na síto, propláchnu důkladně pod tekoucí vodou,. Pak jej dám do džbánu s vodou a nechám den ustát. Bez toho je voda cítit. Ale po odpočinutí je možné ji už pít.

Nečistím každý den, ale jak si vzpomenu a vyprázdním džbán, dám šungit na sítko, propláchnu a dám sušit. Ale ne vždy. někdy hned po propláchnutí zaliju novou vodou.

Kámen vyměním po půl roce.

Vodu nemám černou. Není to třeba tím, že jste kamínky málo propláchl? Ale je pravda, že někdy se mně při nalévání objeví malé černé zrníčko. Někdy vytáhnu, ale už jsem je vypila. Ale opakuji – jako zrnko máku.

Dělám si denně litr, mezitím ještě čaj, někdy mně voda zbude i na další den.

Nabídla jsem vodu i návštěvě, chutnala jim. Je pravda, že když je vychlazená je jako ze studánky, Ale já nic studeného nepiji.

Pokud se voda nevyčistí, přidala bych ji do koupele, ale zřejmě musíte počítat s tím, že budete tmuset čistit vanu. Ruský car Petr I se v šungitu koupal

Jak jsem napsala výš, používám minerály ze šungitu, musím říct, že mně do doplňuje i železo.

Ještě jedna informace

"ŠUNGIT – kámen zdraví

„Bylo zjištěno, že pitím “šungitové” vody, používáním šungitových krémů, mastí a koupelí došlo k potlačení bolestivých projevů kloubních onemocnění, zlepšila se hybnost kloubů, u osob s hypertenzí se sní-žil jak systolický tak i diastolický tlak, zklid-nily se kožní zápaly, záněty a svědění, což vedlo ke snížení dávek nebo dokonce zru-šení podávání léků obsahujících steroidy a majících neblahé vedlejší účinky na lidský organismus. „Šungitová“ voda byla s úspě-chem podávána osobám s paradentózou, cukrovkou, gastritidou.“ atd.

http://www.shungit-inspire.cz/wp-content/upload­s/2013/10/shun­git2.pdf

Další odpovědi
Ametyst

Voda, upravená šungitem, chutná výborně, jako čerstvá pramenitá voda.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

RyuzakiKate

ad Ametyst: Vážně, můžeš to potvrdit? Jen to hodíš do vody a počkáš, nebo přes to tu vodu přeliješ, tzn. funguje to jako Brita a podobné? Není to jenom „fancy“ živočišné uhlí? Jak to působí na tvrdost vody?