Kryšpín

Jak hodnotit zahraniční dovolenou v době Covidu 19?

Není zjištěn původ, není lék, nelze posoudit i po lehkém průběhu zda nejsou pozdější následky.

Nejlepší odpověď
anonym

Jiná odpověď

Je to především odpovědnost. Neděláš to pro to, že ti jen něco nařídila exekutiva, respektive legislativa – neděláš to na základě individuální odpovědnosti. Odpustil jsem si ji, protože nejde ,,jen" o mě, ať už mám jakýkoliv názor.

Další odpovědi
marci1

Jiná odpověď

Asi nedostatek odpovědnosti, empatie, lásky k bližnímu svému.Také nad tím přemýšlím, ale pokud chci mít „klidné spaní“ s tím, že dělám co mohu, abych ostatní (mám příbuzné v dost vysokém věku) třeba nenakazila, raději pobudu doma. Samozřejmě se lze nakazit i u nás, ale co když při zahraniční dovolené zavřou třeba hranice a Češi budou plakat, že se nebudou moci dostat domů? ☹

Arne1

je to nutnost

Alespoň na chvíli vypadnout do méně nakažených oblastí než je Česko.

dudu

je to bezohlednost

Jde o projev arogance, nadutosti a bezohlednosti vůči druhým. Už jen kvůli tomu aby nemohli remcat bych je sice v jejich seberealizaci nijak neomezoval, avšak náklady na léčení a škody na okolí bych jim dal k úhradě.
Odkaz: https://stars24­.cz/celebrity/ces­ke-celebrity/21525-jiri-krampol-vynadal-cechum-jste-idioti

Herjulfson

je to bezohlednost

sobectví a nedostatek pokory.

Arne1

Vážení co tu píšete o bezohlednosti – máte zajisté na mysli bezohlednost vůči obyvatelům navštívených zemí. Česko se pro mnoho zemí stává nebezpešnou (tj. na semaforu nebezpečnou) zemí. Takže když pojedeu do zahraničí (a hypoteticky předpokládám, že tam potkám nějakého domorodce) tak je větší pravděpodobnost že nakazím já jeho než on mne.

anonym

Proto mluvím o odpovědnosti, ne o bezohlednosti. Z části máš pravdu.