Kryšpín

Jak hodnotit miliardáře v Česku?

Máme odhadem 80 miliardářů, ovšem stále přibývají jsou zde pamětníci od hedvábného sametu, tak mají pravděpodobně daleko větší přehled a názor.

Odpovědi
elkon

šikulové po hedvábném sametu

zjentek

jiná odpověď a schopnosti

No krade se. Kradlo se a krást se bude. Proti tomu se dá:

  1. přizpůsobit
  2. bojovat

Ale pozor na chybu!? Pozór…

Pepa25

jiná odpověď a schopnosti

Údaj o 80 miliardářích máte předpokládám z Forbesu (jiné zdroje mají jiné seznamy, např. Motejlek). Dopořuju si proto ten seznam proklikat, zabere to chvíli (viz odkaz). Forbes u jednotlivých lidí uvádí původ peněz – většinou je to selfmade (tz. podnikání) nebo privatizace, resp. kombinace. Jiné zdroje (např. dědictví) v ČR prakticky nepřicházejí v úvahu.

Zdroj: https://miliar­dari.forbes.cz/

Lgee

jiná odpověď a schopnosti

Pokud člověk něco chce a jde si za tím dokáže i nemožné, i když to většinou není příliš morální a je tam velké riziko.

hapiky

jiná odpověď a schopnosti

Většinou ti, kteří byli a jsou „U koryta“.
Nesmíme zapomínat na ty poctivé a tvořivé, ti začínali od půjčky z banky a dotáhli to daleko.

Funna

jiná odpověď a schopnosti

dost si jich nahrabalo za největšího rozkradení republiky a to v kupónové privatizaci a na kterou jsme jim přispěli skoro všichni…na začátku to byli lidé, kteří sice nebyli „u koryta“ ve vládním slova smyslu, ale vedli důležité podniky a znali „důležité“ lidi a pohybovali se na hraně zákonnosti a když ne, tak se to prostě zametlo pod koberec…např. kdyby se Babiš nestal premiérem a opozice se ho nechtěla zbavit, nikdo by Čapí hnízdo určitě nevytahoval…

Henry1660

Vynikající manažeři a jejich schopnosti

Chtělo by to hodnotit spíš individuálně než takhle všechny najednou.

Ale asi ne manažeři, ale spíš podnikatelé – businessmani. Protože manažer je většinou jen vedoucí určitého oddělení firmy (nebo i celé firmy, ale to ti podnikatelé-miliardáře, takhle nezastávají).

Mají můj respekt i obdiv, na rozdíl od ostatních kteří jim závidí jejich bohatství, a prototvrdí, že kradou a jsou to rozmazlenci, já za tím vidím tvrdou dřinu, bohaté znalosti a vůli něco dokázat. Kdyby byli skutečně rozmazlení, neudrželi by svůj majetek ať by byl jakkoli veliký.