Kryšpín

Jak hodnotit české vojáky po roce 1918?

I přes dlouholetou porobu bojovali ve jménu France Josefa a monarchie i když údajně část simulovala, ale také část byla aktivní žhavci. Na př. pouze vojáci, stateční bojovníci, hrdinové, nebo žoldáci, zbabělci a.p., ? Možná pokud by rakušané vyhráli obdrželi by i nějaký metál, nebo jenom trafiku.

Nejlepší odpověď
Anikitos

Teď už jakože nejsme v porobě?? :'D
Žijeme podle vůle „zvolených“ ministrů a presidenta.

Jsou to prostě vojáci, nijak jinak bych je nenazval. I když nechápu za co, a za koho by mohli bojovat. Žádné ideály. V případě napadení ČR by vydrželi pár hodin, pokud by se teda vůbec našel někdo, kdo by je vedl…v případě války je vrchním velitelem prezident, ale může svou „hodnost“ předat/propůjčit někomu jinému (ale to by se museli dohodnout, ale než by se „dohodli“ tak by nas obsadili..). -_-

Vojáci si zaslouží vždycky uznání, už k vůlí jejich principu. Ale „armáda beranů, kterou vede lev je silnější než armáda lvů, kterou vede beran.“ Napoleon B. Záleží na tom kdo jim velí, kdo se o ně stará a spravuje jejich řady a funkce…

I když vojáky v dnešních republikách shledávám spíš jako žoldáky, „bojující“ jen za plat nebo „pouhého nadšení.“

Další odpovědi
dubraro

Pokud vím, patřili čeští vojáci v rakousko-uherské armádě k nejlepším.

Kryšpín

Dubraro správně, zvláště oficíři byli jedni z nejlepších a věrně sloužili Franci Josífkovi, na české vojáky byli tvrdší než rakušáci, tak jak píše rakouský historik.

Možná po roce 1918 se z nich stali vážení politici, podnikatelé a státní úředníci a začali věrně budovat právní stát.