Comanch

Jak funguje odesílání zásilky na dobírku u ČP?

Zdravím,

mám jednoduchý dotaz. Udal jsem na internetovém bazaru svoje staré triko s motivem a nyní ho musím poslat dotyčnému poštou. Díval jsem se samozřejmě na stránky ČP, ale ty jsou trochu chaotické. Jak tedy funguje dobírka? Stačí jen přijít na poštu, dát tam malý balík s cílovou adresou a cenu, kterou požaduji po adresátovi? Kolik tato služba (včetně příplatku za dobírku) stojí? Hradím ji já nebo adresát?

Děkuji všem za odpovědi

Nejlepší odpověď
hanulka11

Zabalíte balíček, vyplníte dobírkovou složenku a doklad o odeslání balíčku , /vy si přičtěte k ceně tu cenu kterou budete platit za balíček , tu napište na tu složenku/složenku nalepí u přepážky na balíček a vy zaplatíte za odeslání balíčku /záleží na váze cca 50– 70kč/ uschovejte si doklad o odeslání a když balíček je doručen adresátovi- ten zaplatí cenu kterou jste uvedl na složence a ta vám přijde poštou ./ Takže vy obdržíte cenu za triko a i cenu za poštovné které jste platil balíček/
Doufám, že jsem to srozumitelně napsala????

Další odpovědi
elektrikář

Zabalíš balíček, dojdeš na poštu, vyplníš příslušný tiskopis a pošleš.

dědapetr

Jak poslat balík na dobírku u České pošty
Na tzv. dobírku můžete poslat jakoukoliv zásilku (doporučenou zásilku, cenné psaní, obyčejné psaní, cenný balík, obyčejný balík, obchodní balík aj.). Dobírka slouží kromě předání zásilky mezi odesílatelem a adresátem i k předání peněžní částky. Služba je hojně využívána při zásilkovém obchodě, zejména při koupi zboží „přes internet“ v e-shopu. Jak tedy takový balík poslat a jak celá služba funguje?

Zdroj: http://ostatni­.porad.cz/rychle-problemy/navod/jak-poslat-balik-na-dobirku-u-ceske-posty.html

tazatelka

Nehledejte v tom žádné složitosti.
Balíček zabalíte a na poště Vám podle jeho váhy spočítají cenu. Tu samozřejmě přičtete kupujícímu k ceně trika.
Hlavně si nezapomeňte schovat podací lístek!