mojitek

Posilani na dobírku – jak na to?

Ahoj vsem,
potrebuju poslat postou (dobírkou) autonavigaci v cene cca 3 tis do mesta 250 km tady v republice. Na dobirku jsem jeste nikdy nic neposilal tak jsem se chtel zeptat jak velke je riziko napr.rozbiti,atd. Kolik to stoji,jestli je mozne si balik pojistit a jak moc to musi byt zabalene..
diky moc za nazory
Doplňuji:
Dekuju moc :o)

Nejlepší odpověď
Greneia

Ahojky, posílám zboží na dobírku každý den, takže:
Riziko rozbití – nebude pokud to skutečně dobře zabalíte, já používám polystyrenová „hovínka“, ale lze použít zmačkané noviny, atd. Musíte si být jistý, že je to dobře zabalené a když krabicí po zavření zatřepete, nesmí se tam nic pohnout!

Cena dobírky – ve Vašem případě to bude přesně 95,– Kč

Pojištění – bude pojištěna za tu cenu, kterou zadáte.

Na krabici napíšete do horního levého rohu:
Vaši odesílací adresu
pod to – Cena dobírky
Cena dobírky slovy
udaná cena (je většinou stejná jako částka u dobírky
Vaše číslo čbu

Podací lístek:
Vaše adresa
Adresa příjemce
do kolonky dobírka cena dobírky
do kolonky cena cena udané ceny – jedná se o stejné částky

Dobírková složenka typ A
(tam už to asi zvládnete) :) hlavně piště hůlkovým písmem, KS nemusíte vyplňovat a S-symbol také ne.
Doplňuji:
Ješte dodávám, jak to budete na té krabici psát, pro příklad uvádím názorně:
Petr Novák
Kopečná 12
Praha
100 00

Cena dobírky:=3095,– Kč
Cena dobírky slovy:=třitisí­cedevadesátpět Kč
Udaná cena:=3095,– Kč
ČBU: XXXXXXX/XXX

Další odpovědi
ReHu

Ahoj,

je potřeba balíček bobře zabalit, třeba i do bubl. folie a dá se označit jako křehké. Pak dávají větší pozor.
pojištění u pošty je myslím max 5 tis.
Balíček musí být zalepený a převázaný.
Na obalu obě adresy ( odesílatel i příjemce), cena zboží, cena jakou cheš dostat a cena slovy.
Je potřeba vyplnit podací lístek, stejný jako na dopor.dopis a dobírkovou poukázku. Ta je buď na č.účtu nebo na adresu.
Doplňuji:
http://ceskapos­ta.cz/cz/nastro­je/spocitejte-si-cenu-postovneho-id353/

ReHu

Nejsem si zcela jistá, ale pokud je 3000 Kč balíček křehký a na dobírku, myslím, že to bude víc, než 95 Kč.
Nevím váhu ani rozměry, přiložila jsem kalkulátor.

ReHu

Na balík není nutné psát číslo ůčtu.

Greneia

Na balík je třeba psát číslo účtu, protože když by náhodou došlo ke ztrátě složenky, tak aby balík nemuseli zbytečně vracet odesílateli a ten posílat balíček znovu!