Crawdy

Jak Emil Hácha vstoupil do politiky?

Nejlepší odpověď
annas

Dovíte se v odkazu
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdo-byl-emil-hacha

"Po vzniku Československa (1918) se stal členem Nejvyššího správního soudu, v roce 1925 byl jmenován jeho prezidentem. Byl členem haagského rozhodčího soudu a legislativní rady vlády ČSR. Po abdikaci Edvarda Beneše v důsledku Mnichovské dohody a po přijetí ústavního zákona o autonomii Slovenska a Podkarpatské Rusi byl 30. listopadu 1938 zvolen prezidentem Česko-Slovenské republiky.
.....
3. května 1945 byl Emil Hácha zatčen na lánském zámku a dopraven do vězeňské nemocnice na Pankráci, kde 27. června 1945 zemřel.

Jak přiznal i poválečný Národní soud, od ledna 1943 nebyl Hácha
odpovědný za své činy. Pro nemalou část českého národa však představoval symbol zrady a pronacistického aktivismu. Tento pokřivený obraz Háchovy osobnosti přežívá u starší generace do dneška ".

Další informace najdete v odkazu. Nejlepší je, když si vyberete sám, co vás zajímá.

https://www.go­ogle.cz/search?q=Le­aving+Forejt+an­d+visit+Zeman+in+U­SA&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&ei=T-JGWKzOLPHf8gf8o­IVY#q=Emil+H%C3%A1c­ha

"Hácha byl za druhé republiky ke vstupu do politiky doslova donucen proti své vůli, a to právě jako osobnost, která ve zlých nových časech může ztělesňovat staré hodnoty. Je příznačné, že v posledních dnech před německou okupací z 15. března 1939 se věnoval přípravě rozhlasového projevu k občanům Spojených států amerických, kterým chtěl ve vystoupení plánovaném na 18. března objasnit situaci pomnichovského Československa a svůj postoj k ní slovy: „Moje vlast politickým vývojem posledních měsíců změnila ve mnohém ohledu svou politickou orientaci. Přihlíží více ke svým bezprostředním a nejbližším zájmům a úkolům. Ale to ji přece nikterak nepřivádí k tomu, aby jakkoli zaměnila své mravní ideály a ani mě to nepřinucuje, abych se zříkal toho, več jsem jako dávný vykonavatel spravedlnosti vždy věřil.”

autor Vít Machálek
http://vit-machalek.bloger­.cz/Soudobe-dejiny/Jan-Masaryk-a-Emil-Hacha