Marty417

Jak ebay.de pozná, že jsem zaplatil příkazem do zahraničí?

Zdravím, zatím jsem vždy platil výhradně přes Paypal. Tentokrát Paypal hlásí chybu, i když jiná platba provést jde. Musel jsem tedy zvolit jiný způsob platby, tedy převodem do zahraničí u ČSOB. Jak ale pozná, že jsem zaplatil? Jestli to nepozná, je tedy jen na prodávajícím, jestli mi zboží odešle?
Popřípadě jaký je nějaký identifikační kód, kterým to rozpoznají?

  • kolonka reference plátce, co bych tam měl napsat? Chápu-li to správně, je to v podstatě zbytečný údaj, jen kdybych potřeboval transakci dohledat?

Zatím děkuji

Odpovědi
gecco

Platba kartou proběhne přes zúčtovací centrum (např. MUSO) – stejně, jako jakákoli jiná platba kartou u nás či v zahraničí…
😉
Doplňuji:
Sorry – nevím proč, ale nějak jsem se ´překoukl´ a odpověděl jsem na platbu katrou…
___
Platba převodem – eBay (ani nikdo jiný) to nepozná, dokud převod neproběhne – tedy ti, pravděpodobně, prodejcxe zboží odešle až poté, co mu patřičná částka přistane na účtu.
😉

Pepa25

Ebay platbu převodem nepozná, je to z jejich pohledu nezajištěný (a v podstatě nedoporučovaný) způsob placení. Předpokládám, že jste platil přímo na účet prodávajícího. Kdysi jsme takto platil za jednu položku na německé ebay (prodávající trval na bankovním převodu), do účelu platby jsem dal eBay Artikel + číslo proložky na ebay, prodávající poslal, až mu to přišlo.