davorkod

Jak dlouho vydrží zásoby ropy? Kolik ropy lidstvu ještě zbývá?

Nejlepší odpověď
Dochy

To Ti řeknu poměrně přesně. Už asi 40 let platí, že máme zásoby na cca 30 let.

Další odpovědi
Kepler

Nynější prokázané rezervy by stačily světu na zhruba 39 let – to ovšem platilo před 13 lety – viz https://byznys­.ihned.cz/c1-21377730-svetove-zasoby-ropy-temer-beze-zmeny (při současné spotřebě), stále se však nacházejí další ložiska a zatím se jen omezeně těží z méně ekonomických ložisek, jako jsou třeba ropné břidlice. Dále je ve hře možná klesající spotřeba ropy pro dopravu a energetiku s tím, jak se řeší alternativní zdroje.

Magix.cz

Obecně uhlovodíků by měla být ještě hromada na dnech moří v metanových klatrátech.