tvaruzekcz

Jak dlouho vydrží Viktor Orbán v Maďarsku než ho „sesadí“ stejným způsobem jako Fica na Slovensku a Babiše v ČR?

Mimochodem ta maďarská fotbalová reprezentační píseň, kterou zpívá každý zápas celý stadión a za kterou je Viktor Orbán kritizován má kromě krásné melodie i celkem zajímavý text k zamyšlení…

https://youtu­.be/v6DRYUTtNZs

Překlad písně:
"Měl bych říct mnohem víc
A pokud ne, možná nebudu mít jinou šanci
Abych vám řekl, jak je skvělé být tady s vámi
A říkat a myslet na stejné věci, jako to dělají staří přátelé

Jako osamělá borovice roztrhaná bleskem
Jako když potok ztratil vodu, jako odkopnutý kámen
Jako unavený tulák, tiše prosící o jídlo
Už nedoufám v ohniště, dům, domovskou zemi ani na odpočinek

A i když ještě nemůžete pochopit pointu
Dokud jste neprožili těžké časy
Ať se stane cokoli, dokud žijeme a umřeme,
Jsme ze stejné krve

Jako umírající květina, utržená
Jako milióny Maďarů, které svět neslyší
Jako semeno spadlé do prachu, které už nevyklíčí
Pokud nás nebudete hlídat, budeme všichni takoví bez vás

A i když ještě nemůžete pochopit pointu
Dokud jste neprožili těžké časy
Ať se stane cokoli, dokud žijeme a umřeme,
Jsme ze stejné krve"

Odpovědi
Emefej

Babiš byl v ČR někým sesazen? Kdy, on už není premiérem?

plebs

Záleží jak bude pokračovat EK

Cvrčák

A přesto všichni jsou dost rozdílní v rámci politiky, on ten liberální pohled hodně zjednodušuje a škatulkuje, tak se nenechte zmást.

Babiš nebyl sesazen, ale poražen ve volbách, stejně jako Fico a jistě i Orbán bude jednou muset uznat porážku, to je v demokracii běžné.