Vizir

Jak dlouho vydrží valassky penicilin ve sklepe?

Dobry den, koupil jsem Valassky penicilin (medova slivovice) pro dceru a zajima me zdali to bude stale tak lahodna za 12let k jeji 18tinam. Dle meho by se tam nemelo co pokazit, ale rad se necham obohatit zkusenostmi nekoho zkusenejsiho. Moc dekuji.

Nejlepší odpověď
annas

V spíži ve venkovském domě jsem objevila láhev se slivovici asi za 20 let po otcově smrti. Byla v dolním regálu na betonové podlaze, ukrytá , takže ve tmě. Nejsem znalec, ale ti, kdo ji ochutnali, byli nadšení. Byla bez pachu a jako by zhoustla.

Ale hodně lidí slivovici zakopává do země.

Najdete rady., jak uchovat slivovici.

Odborník tvrdí, že klasická slivovice vydrží 15 – 20 let. O tom jsem se přesvědčila.

https://svitav­sky.denik.cz/pod­nikani/padesa­tileta-slivovice-je-pry-nejlepsi-omyl.html

Další odpovědi
Drap

Bude jemnější a skvělá.

jirkajirka

Dobrá slivovice bude i za dvacet roku dobrá.Špatná bude za dvacet roku špatná.

Pepa25

No nevím, míchat do slivovice med … To skutečný Valach neudělá, maximálně tak za dvojnásobnou přirážku pro ty „do Prahy“ 🙂