Avatar uživatele
alexandra

Jak dlouho vydrží uvařená vejce natvrdo.

Jak dlouho můžeme nechat velikonoční vejce obarvená,v pokojové teplotě,aby se ještě potom dala konzumovat? Děkuji
Doplňuji:
No jo,ale ty vejce nemůžou být v lednici,protože budou jako velikonoční výzdoba v košících v domově důchodců na stolech,a pak by se měly jíst.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? petka, johana 56, bolak, badisko, anonym, Braník před 4042 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanulka11

Na výzdobu by se měly použít vece ozdobná -výdumky a jiné – pokud vejce uvaříte a nazdobíte – necháte na stole ,měly by se sníst druhý den .Vejce sama o sobě jsou dost těžko stravitelná tak bych je starouškům déle nedávala.
to jen můj názor.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Vyřešila bych to několika kraslicemi do ošatek a vejce nechala na jedné – dvou mísách a použila bych je ještě týž den. Případně je uložila do chladu (spíž, chladnička). Rozhodně bych je zbytečně nenechávala při pokojové teplotě, a když už ano, tak bych je potom nekonzumovala a ani nikomu jinému je k jídlu nepodala.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
www

Řekl bych tak 3 dny, záleží na teplotě. V ledničce podstatě víc.
Je to ale pouze zkušenost, co si ještě pamatuji, nikde jsem nehledal 😁
Doplňuji:
V ledničce 10 , díval jsem se na net. Raději tedy použij lednici a venku je nenechávej.

Upravil/a: www

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Braník

Sašo

Je-li dostatečně provařené vejce skladováno při teplotě 5 až 10 °C, je bez problémů použitelné zhruba deset dní, vařená vejce jsou potravinou určenou k přímé spotřebě, jejíž obal (skořápka) je částečně prostupný pro různé nežádoucí mikroorganismy či plísně, které mohou při nevhodném uložení nepříznivě ovlivnit jejich zdravotní nezávadnost a zkrátit dobu minimální trvanlivosti. Vždy tedy pozor například na pokojovou teplotu

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Já je jím i druhý den, když v pokoji není přetopeno, pak jídlo „zraje“, ale do druhého dne by to nemělo mít žádné škodlivé účinky. Když někdo bude chtít „nechat“ do třetího dne, schovej vejce do lednice a pak třeba krátce zahřej v mikrovlnce, ale čtvrtý den bych je už nejedla…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Led_

Ako píše ocko – na výzdobu použite kraslice,
varené vajcia môžu byť na stole len krátkodobo, nezabúdajte, že dôchodcovia nemajú trénované žalúdky (ako „partizáni z Bolívijských hôr“, že zjedia všetko), ale už upotrebované a náchylné na všetko nepriaznivo reagovať.

před 4042 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek