alexandra

Jak dlouho vydrží uvařená vejce natvrdo.

Jak dlouho můžeme nechat velikonoční vejce obarvená,v pokojové teplotě,aby se ještě potom dala konzumovat? Děkuji
Doplňuji:
No jo,ale ty vejce nemůžou být v lednici,protože budou jako velikonoční výzdoba v košících v domově důchodců na stolech,a pak by se měly jíst.

Nejlepší odpověď
hanulka11

Na výzdobu by se měly použít vece ozdobná -výdumky a jiné – pokud vejce uvaříte a nazdobíte – necháte na stole ,měly by se sníst druhý den .Vejce sama o sobě jsou dost těžko stravitelná tak bych je starouškům déle nedávala.
to jen můj názor.

Další odpovědi
anonym

Vyřešila bych to několika kraslicemi do ošatek a vejce nechala na jedné – dvou mísách a použila bych je ještě týž den. Případně je uložila do chladu (spíž, chladnička). Rozhodně bych je zbytečně nenechávala při pokojové teplotě, a když už ano, tak bych je potom nekonzumovala a ani nikomu jinému je k jídlu nepodala.

www

Řekl bych tak 3 dny, záleží na teplotě. V ledničce podstatě víc.
Je to ale pouze zkušenost, co si ještě pamatuji, nikde jsem nehledal 😁
Doplňuji:
V ledničce 10 , díval jsem se na net. Raději tedy použij lednici a venku je nenechávej.

Braník

Sašo

Je-li dostatečně provařené vejce skladováno při teplotě 5 až 10 °C, je bez problémů použitelné zhruba deset dní, vařená vejce jsou potravinou určenou k přímé spotřebě, jejíž obal (skořápka) je částečně prostupný pro různé nežádoucí mikroorganismy či plísně, které mohou při nevhodném uložení nepříznivě ovlivnit jejich zdravotní nezávadnost a zkrátit dobu minimální trvanlivosti. Vždy tedy pozor například na pokojovou teplotu

pusinka50

Já je jím i druhý den, když v pokoji není přetopeno, pak jídlo „zraje“, ale do druhého dne by to nemělo mít žádné škodlivé účinky. Když někdo bude chtít „nechat“ do třetího dne, schovej vejce do lednice a pak třeba krátce zahřej v mikrovlnce, ale čtvrtý den bych je už nejedla…

Led_

Ako píše ocko – na výzdobu použite kraslice,
varené vajcia môžu byť na stole len krátkodobo, nezabúdajte, že dôchodcovia nemajú trénované žalúdky (ako „partizáni z Bolívijských hôr“, že zjedia všetko), ale už upotrebované a náchylné na všetko nepriaznivo reagovať.