Avatar uživatele
klaaaaaarka

Jak dlouho vám ve vztahu trvá/trvala zamilovanost?

Zajímá mě, jak dlouho vám ve vztahu trvala zamilovanost k vašemu partnerovi. Jelikož být zamilovaný a milovat je něco jiného. Je normální, že zamilovanost vyprchá po například 3/4 roce vztahu nebo to trvá u vás déle? Je jasné, že u každého to je jinak. Zajímá mě jestli někdo takhle třeba postřehl změnu u sebe nebo svého partnera.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? hapiky před 1549 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Pokud je to ten (ta) pravý (pravá), tak navždy.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hapiky

Zamilovanost může trvat věčně, může přejít po první konverzaci.
Zamilovanost po čase ustupuje rozumu, kterému předtím podlehla.
Když vydržíte (oboustraně) zamilovaně milovat, je to na celý život.
Bohužel se stává, že jeden miluje, druhý zneužívá či svým způsobem nenávidí. V takovém případě se musí bezpodmínečně vzít tzv.rozum do hrsti, neboť láska je slepá.

Upravil/a: hapiky

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
autacek

Jak u koho. U někoho pouze do okamžiku, než dostane dotyčnou do postele.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
DoTazatel

Většinou vyprchá tak po 2 až 3 letech, maximum je pět. Spolu pak zůstávají, protože se z toho stal zvyk (berou to tak trochu jako samozřejmost), protože se bojí být sami a bojí se udělat „ten krok,“ – je pohodlnější být tam, kde jsem a nic nedělat. Hlavně je to strach ze změny.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Bobek 2

Častěji jsem býval zamilovaný do někoho, s kým jsem nikdy žádný bližší vztah neměl. Pro běžný praktický život a vztah může být přílišná zamilovanost spíš překážkou. To mám na mysli tu akutní fázi zamilovanosti, která se velmi podobá psychóze nebo drogové závislosti – takovou leckdo nezažije v životě nikdy, někdo třeba jen jednou nebo dvakrát. Pro běžný život je užitečnější ta fáze a forma lásky, která se podobá tomu, jak máme rádi přírodu, kamarády, knihy, své koníčky, své rodiče nebo své děti atd. Tedy že s někým jsme rádi, ale zároveň si zachováme soudnost a nadhled, a život s takovým člověkem z nás energii nevysává, ale je pro oba potěšením.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek