klaaaaaarka

Jak dlouho vám ve vztahu trvá/trvala zamilovanost?

Zajímá mě, jak dlouho vám ve vztahu trvala zamilovanost k vašemu partnerovi. Jelikož být zamilovaný a milovat je něco jiného. Je normální, že zamilovanost vyprchá po například 3/4 roce vztahu nebo to trvá u vás déle? Je jasné, že u každého to je jinak. Zajímá mě jestli někdo takhle třeba postřehl změnu u sebe nebo svého partnera.

Odpovědi
elkon

Pokud je to ten (ta) pravý (pravá), tak navždy.

hapiky

Zamilovanost může trvat věčně, může přejít po první konverzaci.
Zamilovanost po čase ustupuje rozumu, kterému předtím podlehla.
Když vydržíte (oboustraně) zamilovaně milovat, je to na celý život.
Bohužel se stává, že jeden miluje, druhý zneužívá či svým způsobem nenávidí. V takovém případě se musí bezpodmínečně vzít tzv.rozum do hrsti, neboť láska je slepá.

autacek

Jak u koho. U někoho pouze do okamžiku, než dostane dotyčnou do postele.

DoTazatel

Většinou vyprchá tak po 2 až 3 letech, maximum je pět. Spolu pak zůstávají, protože se z toho stal zvyk (berou to tak trochu jako samozřejmost), protože se bojí být sami a bojí se udělat „ten krok,“ – je pohodlnější být tam, kde jsem a nic nedělat. Hlavně je to strach ze změny.

Bobek 2

Častěji jsem býval zamilovaný do někoho, s kým jsem nikdy žádný bližší vztah neměl. Pro běžný praktický život a vztah může být přílišná zamilovanost spíš překážkou. To mám na mysli tu akutní fázi zamilovanosti, která se velmi podobá psychóze nebo drogové závislosti – takovou leckdo nezažije v životě nikdy, někdo třeba jen jednou nebo dvakrát. Pro běžný život je užitečnější ta fáze a forma lásky, která se podobá tomu, jak máme rádi přírodu, kamarády, knihy, své koníčky, své rodiče nebo své děti atd. Tedy že s někým jsme rádi, ale zároveň si zachováme soudnost a nadhled, a život s takovým člověkem z nás energii nevysává, ale je pro oba potěšením.