pizlicka

jak moc a jak dlouho bolí rozvod?

když je někdo s nekym 20let,najde si nekoho jiného,bolí i přesto rozvod??jak dlouho trva,nez to bolet prestane?co delat,pokud trapi ten clovek výčitkami,sebe­obvinovanim?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Podle žebříčku psychické zátěže patří rozvod mezi nejhorší životní situace, hned za smrtí partnera nebo dětí, je obvykle horší než ztráta zaměstnání nebo nemoc. Trápit se výčitkami nebo sebeobviňováním nemá smysl. Doporučuju si přečíst článek v odkazu (a různé další v proklicích atd.). Pokud má člověk pocit, že to nezvládá, tak v dnešní době není problém vyhledat odbornou pomoc.

http://psycho­logie.cz/rozchod-neni-konec-sveta/

Další odpovědi
zjentek

po 20ti letech s jednou ženskou musí bejt člověk tak otupělej, že už nebolí vůbec nic.

setapouch

Jak moc? To je individualni. Jak dlouho? Do noveho vztahu.

Hlada

Jestliže někdo hledá a najde jiného partnera, rozvede se a pak se trápí výčitkami a sebeobviňováním, pak jde zřejmě o člověka psychicky labilního, který nemá své počínání pod kontrolou a neví, co dělá. Takovému jedinci amarérská rada nepomůže.

anonym

To asi záleží na situaci a vztahu,jaký spolu měli.
Někoho to může trápit dost dlouho,jiný to přejde mávnutím ruky,kort když se znova zamiluje.

da ny

Kamarádka se rozvádí po 22 letech, na březen si je pozvali k soudu při rozvodu dohodou. Manžel se naštěstí odstěhoval již před 3/4 rokem. Dcerku má po vzájemné dohodě ve své péči (14).
Je šťastná, klidná, spokojená. Nic ji nebolí a nyní netrápí. Ví na čem je.
Zbavila se nespolehlivého, sobeckého břemene. Ubylo zdravotních potíží.
Čekala, až syn odmaturuje, zvládne přijímačky na VŠ…
Bolelo to kdysi… poslední 2 roky jen dozrálo manželstv ke svému definitivnímu konci.
Trochu ji to samozřejmě mrzelo, ale vztah dospěl do svého konce. Na oba čekají nové začátky, pokud o ně budou stát.....
Málokdo se rozvádí náhle a nečekaně. Většina vztahů ke svému konci důvodně dospěje i po delším rozhodování se. Lidé jsou rozhodnutí a tedy připravení.