Jaký je postup chci li se dát rozvést,kde všude musím zajít,co vyplnit a jak dlouho to trvá,jsme li bezdětní.

Dobrý den, chci poprosit o vysvětlení mých otázek týkajících se rozvodu. Kde všude musím zajít, co vyplnit, kolik stojí podání tzv.Žádosti o rozvod manželství.Jsme bezdětní,majetek také nebude žádný problém (máme sepsanou předmanželskou smlouvu). Prostě mě zajímá vše kolem této problematiky, protože bohužel již postihla i mě.Předem děkuji za plnohodnotné odpovědi.Přeji hezký zbytek dne.

Nejlepší odpověď
kropitko

Ve vašem případě, bych volila rozvod manželství dohodou, sepíšete Návrh na rozvod manželství dohodou,vzor např. zde http://www.zby­nekmlcoch.cz/in­fo/vzory_prav­nich_smluv/na­vrh_na_rozvod_man­zelstvi_formu­lar_zdarma_do­hodou_.html
Návrh budete adresovat příslušnému soudu.
Zaplatíte poplatek 1.000,– Kč.
Pokud by jste potřebovala ještě nějaké doplňující informace,,tak zde

http://www.roz­chod.cz/rozvod-informace
Pokud se budete rozvádět dohodou, tak věřím, že vás rozvedou na prvním stání.