Vandal

Jak dlouho v kuse se může platit cestovní pojištění?

Dobrý den,
Chtěla bych se zeptat protože jsem dlouhodobě v zahraničí a musela jsem se odhlásit ze zdravotní pojišťovny kde mi řekli že buď si musim sama hradit cestovní pojištění a být pryc déle než 6 měsíců abych nemusela doplácet vše zpětně a pak to je doložit, takže sve zdr. pojišťovně nic neplatím. Ale někde jsem četla že cestovní pojištění nemůžu mít déle jak 90 dní vkuse a proto se ptám je to pravda? Jak je to když vycestuji dlouhodobě do zahraničí? Jsem tu za prácí ale nějak tady mají problém dělat smlouvy a papírově celkem je to dost složitý takže si pro jistotu cestovní pojištění pořád hradim ikdyž by mi zaměstnavatel normálně pojištění hradit měl. Mohl by to být problém při návratu do Čech? Jinak jsem ve Španělsku a platím si cestovní pojištění ale turistické což mi řekli na pojišťovně ale neměla bych spíš využit pracovní?. Děkuji

Odpovědi
autacek

Cestovní pojištění platí zpravidla tak dlouho, jak je uvedeno ve smlouvě o cestovním pojištění. Z dlouhodobého hlediska se placení cestovního pojištění, oproti klasickému pojištění v ČR nevyplatí, nepočítáme-li kolektivní pojištění v rámci držitelů platebních karet a pod.

Pokud se dlouhodobě nezdržuješ na území ČR, potom zde pojištění platit nemusíš, ale je třeba splnit podmínky, se kterými tě obeznámila zdravotní pojišťovna a které za tebe tady nikdo nevyřeší.