Lukas27

Jak dlouho v dnešní době trvá převod mezi českými bankami?

Odpovědi
GM

Z mé zkušenosti – pár minut až několik hodin.

xiperio

10 sekund

nyjono

Záleží na tom mezi kterými.
Většinou pár minut až pár hodin.
Souhlas s GM.

UPhelp

  1. Pokud jde o převod z účtu na účet v rámci stejné banky, tak je to hned (myslím, že to mají všechny banky).
  2. Pokud jde o běžnou platbu v rámci jiných bank, tak několik minut až pár málo hodin. Někdy dokonce i během chvíle. Ale taky zde platí, že jen od ponděli do pátku a jen do určité hodiny – myslím že po páté odpolední hodině už se to nepřevede – ale až následující pracovní den.
  3. Pak je ještě okamžitá platba (u některých zdrama u některých bank se symbolickým poplatek, myslím, že od jedné do 5ti Kč), ta se převede hned i mezi různými bankami a to i o víkendu. A mají to myslím všechny ty větší banky, které fungují na našem území.

Takže u běžné platby rozhoduje, zda to posíláš uvnitř stejné banky nebo mezi jinými bankami. A funguje jen v pracovní dny do večera. Okamžitá (nebo se jí možná říká i prioritní) platba funguje nonstop i mezi jinými bankami a převod je hned (platba se odešle, zpracuje a protiúčet to hned příjme).

Emefej

Mez KB a Monetou trvá okamžitý převod okolo 10 sekund (vyzkoušeno).

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.