Lukas27

Jak dlouho trvá založit firmu, která bude plátce DPH?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Založení třeba s.r.o. advokátem trvá doslova pár minut, registrace plátce DPH je trochu složitější. jen bych se moc neukvapil, zrušení je podstatně složitější.

Zdroj: https://www.be­hounek.eu/l/re­gistrace-k-dph/

Další odpovědi
Gonfaloniér

Pár dní. Než to do mluvíš s notářem, zaplatíš mu a než on vše sepíše a zapíše/zaregistruje do rejstříku. Pak už máš firmu – jako např s.r.o, jak uvádí Pepa25
Předtím samozřejmě musíš mít vyřešené všechny věci, které s tím podnikáním budou souviset, namátkou: adresu, podn. plán (není nutností), kapitál, ujasněná struktura podniku – v čem a jak – s kým, zakladatelská jistina a jiné smlouvy, banka… A další náležitosti.
Samotný vznik společnosti je otázkou vteřin = zápisu do rejstříku.

Jedna věc je založení společnosti, druhá získání právní existence – vzniku právnické osoby. První předchází druhé. Vše založené na popisech v dokumentech, ve kterých je napsáno vše potřebné, co se firmy týká. Společnost vzniká dnem podepsání zakladatelské listiny (nebo společenské smlouvy) – tam už musí být vyřízeno, uvedeno a popř ujednáno několik věcí. Firma získává právní platnost dne zápisu do OR… Tedy tím vzniká právní osoba. Tzn, že už firma plně existuje – alespoň po formální stránce. Jestli bude fungovat a vydělávat, to už je na majiteli/ích.
Postup založení a.s. je poměrně složitější. To se ale většinou nechává na advokátovi s plnou mocí. Princip založení je ale stejný.

mosoj

Pokud již firmu máš netřeba žádnou zakládat. Prostě se k DPH na FÚ k nějakému datumu přihlásíš. Pokud nemáš, je to jiné jenom o to založení firmy na živnostenském úřadě. Přihlášení k DPH na vznik firmy nemá vliv.

df

Založit sto je jednoduché, horší je stát se plátcem DPH. Finanční úřad ti jen tak nevyhoví. Bude se tě vyptávat proč to chceš a co budeš dělat a jestli ti vyhoví, tak budeš pod dohledem. Je to z důvodu karuselovych podvodů.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

mosoj

Zásadní chybou je spojovat DPH s právnickou osobou!!!! To je špatně.