avarom

Chtěl bych dovážet dřevěné výrobky z Ukrajiny. Co vše musím dokládat? Je nutné atest na dřevo?

Odpovědi
anonym

Pro aspoň trochu rozumnou odpověď bys musel uvést, jakou kategorii výrobků máš na mysli – dětské hračky, řezivo, okna/dveře, výrobky ´lidových řemesel´, palivové brikety…
Jediný certifikát, který mne tak ´z placu´ napadá, je certifikát o radioaktivním vyzařování – pokud by surovina pocházela z oblasti Černobylu…
😉

McArthur

Dovézt si to můžeš, ale prodat to dál už bude horší. Nezapomeň, že za kvalitu budeš zodpovídat a za všechny certifikáty také. Pokud to budou hračky, počítej s tím, že atest bude nejen na dřevo, ale i na použité další materiály (hlavně barvy).

Pokud nejsi plátce DPH, staneš se plátcem DPH. Nezapomeň, že Ukrajina není součástí EHS (EU + Island, Norsko, …), a tak zaplatíš dovozní clo a dřevěné výrobky musí splňovat normy platné v ČR (potažmo v EHS).