LindaLinda

Proč s. r. o. neplatí DPH?

Dobrý den, prosím Vás někoho o radu, třeba jste měli podobnou zkušenost jako já. Jsem OSVČ od roku 2015, provozuji úklidovou firmičku s obratem cca 15000 měsíčně. Letos jsem k tomu přibrala provozování trafiky, obrat mi narostl na nějakých 250–320tis. měsíčně, tudíž jsem se musela stát plátcem DPH. Bohužel DPH se promítlo i do úklidových služeb, což se některým klientům nelíbí. Účetní mi teď poradil založit SRO. Otázka zní – proč sro neplatí DPH? – jak nejlépe založit sro? Vím, že ty otázky zní divně, ale plátcem DPH jsem čtvrtým měsícem a tak nějak jsem se naučila pobírat vše okolo DPH a teď sro. Jsem tak trochu v koncích.

Nejlepší odpověď
ivzez

S.r.o. odvádí DPH až od obratu 1.000.000 Kč za 12 měsíců.

Další odpovědi
Drap

Nepomůže ti sro. Hranici obratu milión překročíš za 3–4 měsíce . Tudy cesta nevede.

Hlada

Že s.r.o. neplatí DPH, je špatně pochopená informace. Pro s.r.o. platí stejný zákon o DPH, jako pro OSVČ – 1 mil./12měs. Finta je v tom, že budete mít dvě firmy. Ta, která bude dělat úklid, limit nepřesáhne, proto nebude muset být plátcem.

Klaproth

Pokud dosáhne předepsaného obratu tak platí. Účetní nemá pravdu.