JajaJ

Musí být při eshopu registrační pokladny?

Dobrý den, jsem na mateřské dovolené a chci si založit živnost na prodej prostřednictvím e-shopu. Musím i tak mít registrační pokladnu na EET? Navíc bych nebyla plátce dph a vystavovala bych obyčejný doklad ( paragon ). Děkuji

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Pokud nebudete provádět žádné transakce v hotovosti, pak ji mít nemusíte. Platby placené převodem nemusí jít přes EET.

Další odpovědi
Hlada

Ne. První etapa se týká jen restaurací.

McArthur

Plátcovství DPH s tím nemá co dělat. EET budou evidovat plátci i neplátci DPH.

Pokud si nechceš pořizovat software pro evidenci EET, tak je potřeba prodávat jen převodem na účet nebo na dobírku přes externí firmu, která platbu poukáže na účet.

Pokud budeš přijímat platby kartou, PayPal, přes Aukro apod., tak zatím platí, že EET eviduješ. To se ale ještě může změnit. Někomu na Finanční správě a Ministerstvu financí se maličko rozsvítilo a možná i platby kartou nebudou evidované přes EET.

Registraci k EET a mít vše připravené ale vřele doporučuji. Může se stát, že kamarádka od vedle si u Tebe něco koupí, zaplatí Ti hotově a ejhle máš povinnost tržbu evidovat v okamžiku přijetí platby.

Registrace je zdarma a pro malý objem obchodů Ti bude stačit software zdarma do mobilu, tabletu nebo počítače. Takže si to hezky připrav a neremcej.