JájsemRaibek

Jak dlouho trvá cesta autobusem z ČR do Chorvatska, Stari Grad?

Děkuji za odpovědi a v případě, že někdo z vás jel autobusem-autokarem, podělte se o své zážitky.

Nejlepší odpověď
led

Zjavne máte na mysli Stari Grad na Hvare, ale nepíšete odkiaľ. Cesta trvá približne 14–18 hodín, záleží od toho, či idete cez Rakúsko, alebo Maďarsko. V každom prípade počítajte s čakaním pri prechode „šengenských“ hraníc. V Splite zas budete čakať na trajekt, ktorým sa dostanete na Hvar. Ak nechytíte búrku plavba je pokojná. Veľmi krásny je pohľad z lode na východ a západ slnka na mori. V prípade búrky, vlny sú na naše pomery trochu vyššie a „hojdajú loďou“ V Splite vám doporučejem pozrieť si Diokleciánov palác (pozor to je celá štvrť) hneď pri prístave, nielen cez deň, ale aj v noci je tam živo…
http://chorvat­sko.cz/stdalos/sta­rigr.html
Krásne je aj mesto Hvar aj s jeho nočným životom (17km od Stereho Gradu)

Další odpovědi
zzzzz

Led už téměř vše napsala, jen doplním, že většina cestovek sveze lidi do Brna, tam je vysadí z autobusu a přerozdělí na cílové destinace. Než se dočkají druhého autobusu, trvá to i 6 hodin. Jste venku na parkovišti, u sebe máte kufry a nemůžete se nikam hnout. ☹ Kamarádka tak cestovala s tříletým dítětem, říkala už nikdy ☹ Nezničila je ani tak cesta, jak to čekání v Brně:-((

led

Ak budete mať čas, zastavte sa v Splite aj v „ribarni“ rybia tržnica, je to zážitok. Možno budete mať šťastie a uvidíte tam aj „morského psa“ to je malý, asi 1m veľký žralok (tam už nehryze). Hlavne si dávajte pozor na morských ježkov, aby sa vám ostne nezalomili v chodidle, alebo, bežné u našich turistov, v zadku.