Boy 13

Jak dlouho používáte respirátor třídy FFP2?

Já ho používám tak max. 2–3 dny jeden a vy? Někde píšou, že by se měl měnit každý den ( je to nutné?).

Nejlepší odpověď
zjentek

Takovýto respirátor používám v podstatě od začátku epidemie, roušky považuji za málo účinné. V počátcích, když se o viru začínalo vědět a psát, jsem dosti dlouho používal dokonce respirátor ffp3 s ventilkem, jaké jsem měl bobky. Ale později mně začalo v obchodech být líto těch chudáků s rouškami ve frontách u kasy, jak tam s nimi svorně dýchám přes ventilek a tak jsem přešel na modernější ffp2, bo ffp3 bez ventilku je I DNESKA (!!!) problém (přitom JEDINÁ ÚČINNÁ ochrana). Ale co chceš, na kocourkovským světě. Pořád lepší, než třískou do oka, že?

Boyi, čím déle respirátor používáš, tím je vyšší pravděpodobnost, že se ti do něj nachytají smítka a zabodne třeba i tříska. Ta se může zabodnout klidně i do oblasti okolo nosu, hned u jemné kůžičky pod okem. Co ty na to? (;

Další odpovědi
seraphico

Respirátor nepoužívám, mám nano roušku pro opakované použití. Respirátor třídy FFP2 by se měl měnit po 8 hodinách, poté už neplní svůj účel.

Pokud chodíš denně mezi lidi, tak je každodenní výměna respirátoru žádoucí.

Zdroj: https://www.be­nu.cz/detail-dotazu/jak-dlouho-pouziji-respirator-ffp2-jhw7b

Rokio

V průměru dva týdny.

jáára

Skoro dva roky.