Avatar uživatele
Boy 13

Jak dlouho používáte respirátor třídy FFP2?

Já ho používám tak max. 2–3 dny jeden a vy? Někde píšou, že by se měl měnit každý den ( je to nutné?).

Zajímavá 0 před 924 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zjentek

Takovýto respirátor používám v podstatě od začátku epidemie, roušky považuji za málo účinné. V počátcích, když se o viru začínalo vědět a psát, jsem dosti dlouho používal dokonce respirátor ffp3 s ventilkem, jaké jsem měl bobky. Ale později mně začalo v obchodech být líto těch chudáků s rouškami ve frontách u kasy, jak tam s nimi svorně dýchám přes ventilek a tak jsem přešel na modernější ffp2, bo ffp3 bez ventilku je I DNESKA (!!!) problém (přitom JEDINÁ ÚČINNÁ ochrana). Ale co chceš, na kocourkovským světě. Pořád lepší, než třískou do oka, že?

Boyi, čím déle respirátor používáš, tím je vyšší pravděpodobnost, že se ti do něj nachytají smítka a zabodne třeba i tříska. Ta se může zabodnout klidně i do oblasti okolo nosu, hned u jemné kůžičky pod okem. Co ty na to? (;

Upravil/a: zjentek

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
seraphico

Respirátor nepoužívám, mám nano roušku pro opakované použití. Respirátor třídy FFP2 by se měl měnit po 8 hodinách, poté už neplní svůj účel.

Pokud chodíš denně mezi lidi, tak je každodenní výměna respirátoru žádoucí.

Zdroj: https://www.be­nu.cz/detail-dotazu/jak-dlouho-pouziji-respirator-ffp2-jhw7b

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Rokio

V průměru dva týdny.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jáára

Skoro dva roky.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek