tony2412

Jak dlouho platí doporučení na odborné vyšetření od praktického lékaře?

někdo tvrdí týden,někdo měsíc,nechápu k čemu to je vlastně potřeba,řeknu obvoďákovi třeba že mám zalehlý ucho a on mi napíše doporučení na ORL,nebo že mi bolí krční páteř a on mi napíše doporučení na neurologii,jak mi vyšetří obvoďák ucho nebo oko?To co řeknu obvoďákovi můžu říct rovnou tomu specialistovi a nemusím někde tvrdnout u obvoďáka,nechápu prostě některý nařízení,ptal jsem se obvoďáka jestli musím mít na ušní doporučení,a prej ano,zeptal se co mi je,řekl jsem že mám zalehlý ucho a tak mi napsal doporučení na ORL,až příjdu na ORL tak se mě určitě zeptaj co mě trápí a já mám říct,máte to napsaný na tom papíru?Nebo jim říct že mám zalehlý ucho? :o)Někdy si připadám jak u blbejch :o) A jak někdo tvrdí,že na některá vyšetření je potřeba doporučení a na některá ne,a jak to mám vědět?Vždyť se ani nikde nedovím přesně jak dlouho to doporučení platí!!!!

Nejlepší odpověď
gecco

Některé (a k ´někomu´) platí týden, některé má platnost neomezenou…
Zavolej si tomu obvodnímu lékaři…
_____________­_______________
„Vždyť se ani nikde nedovím přesně jak dlouho to doporučení platí!!!!“
🙂
Ptej se obvoďáka – a otravuj je otázkami tak dlouho, dokud ti neodpoví tak, abys odpovědi rozuměl…

Další odpovědi
anonym

Asi dlouho, protože já se s doporučením objednával po několika měsících.

Mosoji, kde tě vezmou bez doporučení, je kožní, ženské a pár jiných odborníků, ale pochybuji, (aspoň u nás) že tě vezme neurolog, ortopéd, cévní… bez doporučení OL. Jak má odborník vědět počáteční diagnózu, ha?

=============­========================­============

Doporučení odborného lékaře na rehabilitaci platí 7 dnů a pokud mne paměť neklame, tak by to mělo být i napsané na tom papíru, co ti dá OL.
P.S. Uvedu příklad: bolí tě páteř a myslíš, že by to bylo na neurologa, ale ten tě přepošle k ortopédovi a on si není jístý, tak tě přepošle na patologii. Pokud ti je dlouhá doba u OL, tak to zkus, a uvidíš, jak tě odborný lékař požene k OL.! I na lenost je diagnóza!

mosoj

Není dáno.
Navíc můžeš k odbornému lékaři i bez doporučení.

Barbakane nemáš pravdu,.
Každý odborný lékař tě vezme bez doporučení. Je to jeho povinnost. Když to ale není akutní objedná tě. Nebo si počkáš až udělá ty objednané. K obvoďákovi chodím jenom pro léky a nosím mu kopie zpráv od odborných lékařů, jinak to nemá cenu.
Taktéž na rehabilitaci můžeš 2 x ročně bez jakéhokoliv doporučení !!!! Také praktikuji. Na rehabilitaci je odborný lékař, který si tě prohlédne sám, případně i nechá udělat další vyšetření.

ivzez

Podle toho, ce zde čtu, se to zřejmě liší místo od místa.
U nás není potřebné doporučení na gynekologii, ORL, kožní a oční.

Neurolog a revmatolog objednává jenom s doporučením
(v obou případech jde jen o jednoho lékaře na velký obvod).

Zaujala mne Mosojova zkušenost s rehabilitací, (zkusím).
(Vždy jsem tam měla doporučení, teď bych ji potřebovala,
ale odrazuje mne dlouhé čekání na neurologii).

anonym

Mosoji, v odpovědi jsem napsal… (aspoň u nás) …! A tak to i je. Opravdu záleží, jaký přístup mají lékaři k pacientům.