kurec

Jak dlouho obvykle trvá zásnubní proces?

Doba kdy muž požádá ženu o ruku ale ještě nejsou vdaní. Samozřejmě se taky může stát že žena si to potřebuje důkladně promyslet. Jak dlouho to obvykle trvá? Měsíc? 3 Měsíce? Rok?

Odpovědi
Filip84

Muž se vdává? 🙄 Já myslel, že se vdává žena opačného pohlaví a muž se žení, a pak jsou sezdáni, ne? 🙄

A odpovídat Ti nebudu, beztak se neobtěžuješ ani dát palec! Víš co si můžeš, že? 🙄

Dochy

Co je podle Tebe zásnubní proces?
Od schválené žádosti o ruku do svatby by to mělo trvat méně než rok (dle běžných zvyklostí v naší kotlině)
Filipe, jak vypadá žena opačného pohlaví? To je taková co ji rostou fousy a má pytlík??? 😉

elkon

Na nějakém procesu nezáleží, zásnuby jsou přežitek. Ale pokud to tak někdo chce, záleží jak se ti dva domluví. My jsme žádné zásnuby nedělali. Domluvili jsme se, že se vezmeme a hned jsme si řekli kdy by se nám to líbilo. Seznámili jsme s tím rodiče a pak už šlo jen o volný termín na radnici. Povedlo se nám to domluvit jak jsme chtěli, na první jarní den (tenkrát, už je to několik desítek let, byl ještě 21. března) a byl to pátek. Ve čtvrtek lilo jako z konve, v pátek se udělalo hezky a v sobotu už zase lilo. Tak jsme měli „kliku“.

Filip84

Dochy: Je to hláška (a, obávám se, už jsem Ti to vysvětloval!) z Haló, Haló (UK, 1982 – 1992). Používal to tam Otto Flick z Gestapa, i plukovník Kurt (Erik) von Strohm.

Dochy

Jestlis to vysvětloval, tak už jsem tu otázku asi stihnul zavřít. Od té doby co zrušili sledování je to na ho…
Mně to připomnělo scénku Holzmann – Janžurová – Seznamka 😉