Bakalář 51

Jak dlouho muze zůstat otevřen tatransky caj, aby bylo možné ho opět konzumovat?

Nejlepší odpověď
Kepler

Čím déle otevřený, tím víc opic ti z flašky vyskáče ven, to je snad jasné. Jestli teda myslíš TatraTea. Ani po měsíci v lednici nebezpečí nehrozí.

Další odpovědi
cochee

Nechápu to slovo „opět,“ to jako že ho lze konzumovat po otevření a pak už ne a musí proto nějakou dobu „větrat?“

Jinak tatraňák je „liguére,“ podobně jako třeba becherovka, fernet, jégrmajsta – pokud víš u nich, jak dlouho můžou zůstat otevřené, tak u Tatra Tea je to podobné.

Právě jsem si lokl tatraňáku, který má na sobě vytištěno datum 2013. A pamatuju si, že ve stejném roce jsem ho i koupil a poprvé otevřel. Vůbec nic mu nechybí ani nepřebývá.

mablos

Já měl i dlouho mimo lednici a byl OK, tím dlouho myslím cca rok, ale jak píše pán výše, určo lednice je pro líkéry vhodnější.. jinak zkušenost je zde https://alkohol­magazin.cz/re­cenze/tatransky-caj-tatratea/