Melisskaa

Jak dlouho muže trvat ponor potapača?

jak dlouho muže trvat ponor potapača

Odpovědi
Dochy

Tak dlouho jak je potřeba a jak se vybaví. Pokud se nemýlím, tak nejdelší „pobyt“ v hloubce byl kolem týdne v kesonu. Ponorky nepočítám, ty si zpravidla udržují „plně suchozemské“ prostředí.

anonym

Ponor může trvat třeba 3 minuty. Nebo 10. Nebo 25.

Kepler

Na to má vliv:

  1. Do jaké hloubky půjde a s tím související dekomp. přestávky při vynořování
  2. Jakou zásobu kyslíku má na zádech
  3. Druh dýchací směsi (vzduch, čistý kyslík, kyslík + hélium…)

Když se potápěč zapomene, může ponor trvat i několik dní, než ho najdou.

elkon

Dokud má vzduch.