dust8

Jak dlouho může člověk škytat v kuse, aniž by to bylo zdravotně závadné?

Když třeba není zrovna čas řeěit škytání?

Nejlepší odpověď
annas

"Když se z obyčejné škytavky stane nepříjemná choroba

Jednou začas se to stane každému: nepříjemná škytavka vás přepadne v nejnevhodnější okamžik. Třeba na koncertu vážné hudby nebo při svatebním obřadu. Obyčejná škytavka obvykle odezní stejně,
Uvádí se, že škytavka zasluhuje pozornost tehdy, když během krátké doby spontánně nebo po jednoduchých manévrech neodeznívá," uvedl profesor Karel Novák z České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně. atd.

Zdroj: https://www.id­nes.cz/onadnes/zdra­vi/kdyz-se-z-obycejne-skytavky-stane-neprijemna-choroba.A090428_215­535_zdravi_pet­jako přišla. Ovšem stává se, že nepříjemné škytání neskončí ani po několika dnech, týdnech, nebo dokonce měsících
--

anglický zdroj

"Pokud však škytavka přetrvává déle než 48 hodin, měli byste navštívit lékaře. Škytavka může být příznakem selhání ledvin, pneumonie, plicních nádorů, problémů s trávením a srdečního infarktu " atd. .

http://www.si­temason.com/e­lement/967qop­s/2013/05/07/hic­cups-dangerous-or-just-annoying.632043