777Jirka777

Jak dlouho mi platí výpis z trestního rejstříku??

V lednu jsem si nechal vytisknout výpis a nevim do kdy mi platií

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

To záleží na konkrétní situaci, někde 30 dní, někde 3 měsíce.

Další odpovědi
ivzez

Tak dlouho, jak dlouho jej někdo bude ochoten akceptovat.

Kepler

Podle toho, jak to žadatel požaduje. Například při žádosti o zaměstnání může být uvedeno: výpis ne starší, než 3 měsíce. Pokud jsi neudělal další průser, dál se zaměstnavatel nezajímá. U citlivějších postů bys musel projít prověrkou.

Edison

Ten výpis platí stále. Určitě je tam napsáno datum. Tzn., že údaje v něm popisují stav k tomu datu. Jde tedy o to, co akceptuje tem, komu ho předložíš. Může ho zajímat třeba stav rejstříku ne starší roku, nebo taky ne stařší jednoho týdne…